REZULTATAI: „FD“ Azijos serija – 1 etapas Malaizijoje

Daigo Saito apgynė nugalėtojo titulą Malaizijoje surengtose „Achilles Formula Drift Azija“ 2012 m. varžybose. Kuala Lumpure vykusiame renginyje anksčiau minėtas sportininkas antrus metus iš eilės susidorojo su drifto legendos, savo tautiečio, Manabu „Max“ Orido spaudimu. Trečia vieta atiteko drifto princui – Tengku Djan Ley.

Ta diena, be abejonės, priklausė Daigo. Su savo nepriekaištingu ir pavydėtinai tiksliu vairavimu „greičio mieste“, Kuala Lumpure, pastarasis nepaliko jokių šansų savo oponentams. Japoniškas finalas buvo tarsi praėjusių metų dvikovos pakartojimas, kuriame Daigo įrodė esąs agresyvaus vairavimo stiliaus šalininkas.

Pirmajame važiavime D. Saito milžinišku atstumu atitrūko į prieki taip priversdamas Orido mažinti kampus ir trajektoriją bandant pasivyti. Apsikeitus vietomis visos Orido pastangos atitrūkti nuo persekiotojo buvo bevaisės, tad Saito pergalė buvo daugiau nei akivaizdi.

Aš labai džiaugiuosi šiandienos pergale, smagu į Malaiziją grįžti būnant čempionu. Šiose varžybose startavau su naujai paruoštu automobiliu, tad neramumų kėlė technikos patvarumo klausimas. Žinojau, kad daugiausiai rūpesčių sukels vietinis favoritas, todėl pusfinalio kovoje prieš Djan atidaviau 120% jėgų“, – pasakojo varžybų nugalėtojas.

Tengku Djan Ley į driftą grįžo po metų pertraukos. Maždaug 8000 žiūrovų akivaizdoje sportininkas mažajame finale įveikė Emanuelį „Dio“ Amandio iš Indonezijos ir užsitikrino vietą ant paskutinio podiumo laiptelio.

Puikus jausmas sugrįžti į drifto sceną. Daigo buvo neįtikėtinai greitas. Greitesnis, nei praėjusių metų varžybose, kai jį stebėjau per televizija. Nelieka nieko kito, kaip grįžti prie braižymo lentos ir pažiūrėti ką dar galime patobulinti, kad sumažinti japono pranašumą“, – po varžybų komentavo Djan.

Šiemet sportininkams teko kovoti ne tik tarpusavyje, bet ir su oro sąlygomis. Iškritę krituliai pridėjo nenuspėjamumo elementą, bet kai kam to buvo per daug. Malaizijos „Achilles“ drifto komandos atstovas, vietinis herojus, Ser Ming Hui aštuntfinalio kovoje prieš indonezietį Dika CH nesuvaldė automobilio ir patyrė avariją.

Beje, Tengu Djan Ley priklauso geriausias kvalifikacinis rezultatas. Pastarasis savo geriausiame bandyme pelno 94 taškus iš 100 galimų.

Antram „Formula DRIFT“ Azijos serijos etapui sportininkai nusikels į Singapūrą. Čia varžybos bus surengtos birželio 30 – liepos 1 dienomis.

Šaltinis: http://www.formuladriftasia.com.