Ilgai laukti nereikėjo, pristatomas pirmasis pasaulyje „AEDC“

„AEDC“ yra „Quimera“ ir Alex’o Letteriello sukurtas „driftui“ skirto automobilio prototipas, kuris pilnai varomas elektros energija. Taip, „All Electric Drift Car“ pilnai atitinka visus saugumo reikalavimus ir visai netrukus debiutuos šoninio slydimo varžybose.

Šis Britanijoje sukurtas elektrinio sportinio automobilio modelis pirmą kartą buvo pristatytas 2011 metų liepą vykusio „Goodwood Festival of Speed“ festivalio metu. „AEDC“ beveik akimirksniu išskirdamas visą savo elektrinio variklio potencialą 100 km/val. greitį pasiekia per 3,2 sekundės. Šis parodymas ne tik padarė „AEDC“ greičiausiu elektriniu automobiliu rinkoje, bet ir niekuo nesusileidžiančių kitiems planetos „supercar’ams“.

Visgi visuomenėje vyrauja nuomonė, kad šiuolaikiniai elektromobiliai labai nepraktiški baterijų įkrovimo atžvilgiu. Šio automobilio baterijas sudaro cheminės medžiagos, kurios pasižymi visiška šilumos izoliacija bei daro elementus daug saugesniais lyginant su kitais rinkoje esančiais produktais. O taip pat jų įkrovimas iki 80% trunka maždaug apie 20 minučių. Pilnas įkrovimas užima apie valandą.

Pilnai įkrautų ličio geležies fosfato baterijų sukauptos energijos užtenka automobiliui įveikti 240 km.

Automobilyje taip pat įdiegtas naujausias elektromobilių atradimas – V2G („vehicle to grid“) technologija, kuri jei supratom teisingai, leidžia ne tik krauti automobilį prijungiant jį prie paprasto elektros lizdo, bet taip pat išnaudoti automobilyje esančią energiją kitiems prietaisams.

Į varžybas nebereikės vežtis generatoriaus?