Ervins Erglis – „BaDC“ varžybų Latvijoje nugalėtojas

Tęsiame pokalbius su Baltijos Driftingo Čempionato dalyviais ir šį kartą į mūsų klausimus atsakė pirmųjų varžybų nugalėtojas Ervins Erglis.

Šis lenktynininkas savo vairuotojo karjerą pradėjo autokrose, ralyje ir ralykrose. Geriausias pasiektas rezultatas buvo 2008 metais iškovota trečia vieta „NEZ Rallycross“ čempionato 4*4 divizione.

Driftingu Ervins užsiima jau trečius metus iš eilės. Pirmaisiais savo dalyvavimo metais jis buvo ketvirtas Latvijos čempionate, o 2009’ais liko antroje vietoje.

Papasakok kas čia pas tave per automobilis? Ar per žiemą jame kas nors pasikeitė?

Šiemet vairuoju tą patį automobilį kaip ir praeitame sezone. Pakeitimų nedaug ir tie yra smulkūs. 2.8L variklį pakeičiau šiek tiek didesnius – 4L, o automobilio viduje įstačiau apsauginius lankus, pastaroji modifikacija atlikta tam, kad atitikti PRO techninį reglamentą. Mano „bolidas“ dar nėra baigtas, pastoviai randame ties kuo padirbėti. Visgi šiame sezone varžysimės su turimais 280 AG. Jeigu su rėmėjais viskas bus gerai, kitais metais vairuosiu 500 AG „Subaru”.

Kaip vertinį savo pasirodymą Bikerniekuose, bei organizatorių atliktą darbą?

Bendrai paėmus praėjęs savaitgalis gavosi sklandus ir džiaugiuosi iškovojęs pirmą vietą. Turbūt kaip ir daugelis, labai vertinu trasos konfigūraciją, kuri buvo ypatingai greita! Visgi organizatoriams dar yra kur tobulėti. Pasigedau kitų šalių atstovų, su jais varžybos būtų buvę daug įdomesnės.

Neteko patirti jokių automobilio gedimų?

Na ne, treniruotėse ir kvalifikacijoje nenuobodžiavom. Mažai išbandytas „E30’ukas“ pradėjo rodyti savo ožiukus. Pirmiausia sugedo kuro pompa, vėliau teko taisyti rankinį stabdį. Dar šiek tiek kentėjome nuo elektronikos gedimų. Iki varžybų starto spėjome viską sutaisyti ir jų metų automobilis toliau veikė sklandžiai, kaip laikrodis.

Pakomentuok savo porinius važiavimus

Pirmas porinių važiavimų varžovas – Gvido Elksnis. Pirmiausia aš buvau bėgančiojo vaidmenyje. Gvido stengėsi mane pavyti ir apsisuko, todėl žinojau, kad pateksiu į kitą raundą ir persekiodamas turėjau tik atsargiai įveikti trasą.

Sekantis varžovas buvo Janis Eglite. Persekiodamas mane jis idealiai įveikė trasą ir norėdamas patekti toliau, paskui jį turėjau važiuoti dar arčiau, nei jis sekė mane. Man tai pavyko ir greičiausiai tai buvo lemiamas faktorius renkant šio tandemo nugalėtoją.

Finale manęs laukė Kristaps Blušs. Šis varžovas taip pat neatlaikė mano spaudimo ir prieš finišą apsisuko. Vėl pasikartojo scenarijus, kad man teko tik atsargiai, be jokių klaidų, įveikti lenktynių distanciją. Taigi rikiuotėje likau pirmas.

Kokie tavo artimiausi planai?

Sekantys renginiai į kuriuos tikrai vyksiu – Latvijos čempionato etapas Vainode. Taip pat pasirodysiu Lietuvoje ir Baltijos čempionato antrame etape – Estijoje.

Paklaustas ką gali pasakyti apie mūsų šalies sportininkus, Ervins per daug nediskutavo: „Lietuviai yra stiprūs, kovoti su jais bus itin sunku“.