Lietuvos Driftingo Čempionatas 2010 II etapas

Paskutinį liepos savaitgalį nusprendėme praleisti Šiauliuose. Kodėl ne Klaipėdoje, kur vyko jūros šventė? Kodėl ne Kėdainiuose, kur vyko ledų šventė? Todėl, kad į Šiaulius vykome į ne ką mažiau įdomų renginį – Lietuvos Driftingo Čempionato II ir III etapus.

Taigi šeštadienio pirmoje dienos pusėje atvykome į Bačiūnų kartodromą, kuriame ir turėjo vykti šonaslydžio varžybos. Dalyviai jau buvo įsikūrę „pit’uose“ ir atlikinėjo paskutinius paruošimus prieš išvažiuojant ant šiurkščios kartodromo dangos.

Teisėjai pravedė neilgą instruktažą, supažindino su trasos konfigūraciją bei davę keletą patarimų įžiebė žalią šviesoforo signalą, kuris reiškė, kad sportininkams leidžiama pradėti treniruotes.

Ilgoje, net 6 posūkių trasoje klystančių buvo nedaug. Ant trasos kraštų sustatytus kuoliukus pastoviai numuždavo naujokai, o vienas net pabūčiavo apsauginę tvorą pastatyta iš padangų, incidente niekas nenukentėjo.

Labiausiai nepasisekė K. Aleknos broliui, kuris dar ankstyvoje treniruočių stadijoje patyrė pavarų dėžės gedimą. Nors ir buvo dedamos labai didelės pastangos automobilį sutaisyti, tai padaryti pavyko tik po kvalifikacijos.

Grįžtant prie kelio dangos, kadangi pastaroji buvo tokia negailestinga gumai, buvo iškeltas klausimas sutrumpinti distanciją, tačiau dalyviai prabalsavo prieš ir buvo nuspręsta palikti visus 6 posūkius.

Trasoje likus penkiolikai dalyvių, praktiškai buvo aišku, jog visi jie pateks į Top16 raundą. Tačiau kvalifikaciniai važiavimai vis vien turėjo įvyktį.

Nors naujokams važiuoti sekėsi gan sunkiai, tačiau net ir jiem užteko įgūdžių perkopti kvalifikacinį barjerą.

Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė dukartinis Lietuvos čempionas Andrius Miciūnas, kuris surinko net 97 balų įvertinimą.

Artimiausias jo persekiotojas gavo 93,5 balo įvertinimą.

Trečią vietą kvalifikacijoje užėmė Donatas Urbonas – 82.

Pirmasis porinių važiavimų raundas staigmenų nepateikė. Visi favoritai pateko toliau. Įdomiausia aštuntfinalio kova vyko tarp K. Aleknos ir piloto važiuojančio su G. Rudžiansko „Nissan’u“.

Paulius P. Su „BMW 530“ apsisuko, tad Andriui Čibirkai reikėjo tik švariai pravažiuoti antrą važiavimą, ką jis ir padarė.

Ketvirtfinalyje viskas pasikeitė kardinaliai, tokių artimų važiavimų jau seniai neteko matyti. Tik smulkios klaidelės nulemdavo dvikovos nugalėtojus.

Tado Lučkaičio ir Donato Urbono akistatą teko pakartoti.

Kadangi nebuvo jokių garsiakalbių, daugelis likdavo nežinioje apie kovos baigtį. Galiausiai keturi geriausi sportininkai išsirykiavo prieš žiūrovus, tačiau ir tuomet jų eiliškumas neatitiko užimtų pozicijų.

LDČ II etapo nugalėtoju tapo Evaldas Kovalenka, antras liko Andrius Miciūnas, trečias – Donatas Urbonas, ketvirtas – Kąstytis Alekna.