BikeShow: Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome žemė maišysis su dangumi!

Birželio 9 ir 10 d. Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome (adr. Veiverių g. 132) tryliktą kartą nugriaudės grandioziniai „Bike show Millennium & Auto show 2012, Lithuania“ renginiai, kuriais sudrebinsime žemę iki šiol didžiausiu sportininkų, muzikantų ir renginių kiekiu – planuojama, jog per dvi renginių dienas pasirodys apie 450 dalyvių iš 17 pasaulio šalių. Šiemet šventė lankytojus stebins ne tik išaugusiu dalyvių skaičiumi, bet ir naujomis bei pamėgtomis atrakcijomis, įspūdingu šviesų šou ir gyvo garso koncertu. Veiks atrakcionų parkas, žurnalo Topgear „aistrų plovykla“, kitos nekasdienės pramogos.

Visi vairuojantys, besiruošiantys vairuoti ar kada nors vairavę bet kokią transporto priemonę, privalo sudalyvauti, nes čia pamatys beveik visą motociklų ir automobilių technikos metamorfozę. Taip pat kiekvienas turės progą pasijusti tikru lenktynininku, betarpiškai pabendrauti su dalyviais, pravažiuoti kartu su drifto karaliais, Lietuvos ralio ar slalomo čempionais ir kt. Nuo 1999 m. organizuojamas, Pabaltyje ir Rytų Europoje atitikmenų neturintis renginys kasmet plečiasi pasiūlydamas lankytojams vis daugiau pramogų ir reginių“, teigia organizatoriai.

Birželio 9 d. „Bike show Millennium“ metu vyks Baltijos šalių „Supermoto“ čempionatas, „StuntShow“ motociklų ir Baltijos šalių „Scooter Stunt“ motorolerių akrobatinio vairavimo, taip pat Lietuvos motorolerių bei „Enduro“ kroso čempionatai, Europos motokroso čempionato kvalifikaciniai važiavimai. O pagrindiniu renginio akcentu taps pirmą kartą vyksiančios Lietuvos ir Baltarusijos komandų motobolo rungtynės. „Bike show Millennium“ vainikuos gyvo garso koncertas „Triskaideka tribute festival Millennium“, kuriame 10 muzikos grupių atliks Philip Sayce, Amy Winehouse, Bryan Adams, Ozzy Osbourne, AC/DC, Marilyn Manson, Red Hot Chili Peppers, Bon Jovi, Alejandro dainas. Renginį ves Šančių princas Jurijus Smoriginas. Vakarą vainikuos šventinis fejerverkas.

Antrąją renginio dieną, birželio 10 d., „Auto show Millennium“ metu S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas taps transporto technikos rojumi – čia bus galima išvysti S. Karoso, S. Brundzos, A.Eitučio, G.Rimkaus, Lietuvos klasikinių automobilių klubo ir kitų kolekcionierių senovinius bei visiškai naujus automobilius, taip pat LASF ralio, kroso, slalomo bei drago sporto klubų kovinius bolidus, patobulintus automobilius, elektromobilius, kartingus, motociklus, dviračius, bagius ir kt.. Šiemet šio grandiozinio renginio metu lankytojai galės stebėti ne tik žirgų konkūro varžybas bei žoliapjovių lenktynes, bet taip pat „Drift Challenge“ automobilių šoninio slydimo varžybas. Viena iš svarbiausių „Auto show millenium“ programos dalių – Europos motokroso čempionato finalas, kuriame dalyvaus lenktynininkai iš 17 šalių.

„Kauno grūdai” vėl pakvies į akciją „Išgelbėk beglobį gyvūną”. Ši socialinė akcija organizuojama antrus metus iš eilės. Šiemet akcijoje dalyvaus visos beglobių gyvūnų prieglaudos, o daugiau nei 500 augintinių lauks naujų šeimininkų. „Kauno grūdai” žada visiems, kurie priglaus beglobį gyvūną, išdalinti daugiau nei 4000 kg aukščiausios kokybės pašaro šunims bei katėms.

Pernai „Bike show Millennium & Auto show, Lithuania“ renginiai sulaukė apie 100 tūkst. lankytojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Organizatoriai tikisi, jog šiemet lankytojų skaičius bus dar didesnis.

Automobilių šoninis slydimas – driftas – iš Japonijos kilusi automobilių sporto šaka, kurią šiandien žino jau kone kiekvienas lietuvis. Tarp pačių lietuvių netrūksta ir drifto meistrų, mokančių ir galinčių „statyti skersą“ automobilį. TOP 16 esančių lietuvių ir užsieniečių drifterių bus pakviesti į „Drift Challenge“ išsiaiškinti, kuris iš jų vertas Millenium taurės ir prizinio fondo. Autosporto komandai „NP TEAM“ patikėtose varžybose bus parodyta tai, ką Lietuva iš drifto turi geriausia.

Dalyvių tarpe šmėsčioja tokios pavardės kaip praeitų metų drifto karalius Andrius Čibirka, Airijos PRO lygos dalyvis Damien Mulvey, šių metų sezono lyderis Andrius Vasiliauskas, taip pat Lietuvos drifto scenos senbuviai – Andrius Šlajus (Strim), Darius Balys („Drifter.lt“), Izidorius Paukštys („Aves Racing“) bei šį sezoną sunkiai pradėjęs Arnas Bernackas važiuojantis su liaudyje vadinama „chuliganke“ BMW M5, 5.0 litrų varikliu. Be to, „Drift Challenge“ varžybose sudalyvauti sutiko ir 2009 metų drifto karalius Kęstutis Petronis iš šiemet šviežiai iškeptos „RBS motorsport“ komandos. Jis ketina dalyvauti komandos draugo Ramūno Brūzgos „Nissan S14a“automobiliu, šiuo metu išvystančiu 740 arklio galių. Kęstutis jau keletą metų nebedalyvavo drifto varžybose, kartais jose teisėjaudavo ir tai bus jo debiutas per keletą metų ypač patobulėjusiose drifto varžybose.

Be stipriausių lietuvių sportininkų taip pat laukiama svečių iš Airijos, Latvijos ir Baltarusijos. Keletą valandų užtruksiančioje TOP 16 atkrentamojoje kovoje teisėjai iš dalyvių reikalaus trijų pagrindinių dalykų: greičio, kampo ir putos (dūmų)!

Gegužės mėnesį vykusiuose trasos bandymuose dalyviai pirmųjų treniruočių metu slydimą pradėdavo važiuodami 100 – 120 km/val. greičiu, tad jei jums atsibodo žiūrėti į aikštelėse važiuojančius drifto monstrus – tai puiki galimybė pažiūrėti ką iš tiesų gali šimtai arklio galių paleisti ganytis į aerodromo platybes.

Varžybas „uždarys“ dar vienas Lietuvoje nematytas vaizdas – „saulučių“ piešimo rekordas! Daugybė sportinių drifto bolidų kaitins Aleksoto aerodromo asfaltą sukdami didžiausią vienu metu piešiamų saulučių kiekį istorijoje! Šiuo reginiu sieksime Gineso bei Lietuvos rekordų.

Po varžybų visi norintys galės pasivažinėti „drifto taksi“!

Daugiau: www.bikeshow.lt