APŽVALGA: „AllStars Drift‘o akademija“ ir „UK Madness“

Viskas prasidėjo nuo, kad gavau pakvietimą nuvykti į Jungtinėje Karalystėje vyksiantį „AllStars Drift Academy“ renginį“, – taip savo pasakojimą pradėjo mūsų pašnekovė Inga Ramanauskienė. Profesionalus šonaslydininkas James’as Hudson’as pakvietė lietuvaitę susipažinti su jo rengiamu projektu – vairavimo akademija, kuri pagrinde orientuota į „drift‘ą“.

Neseniai į Lietuvą grįžusi ir kelias laisvas akimirkas radusi Inga sutiko mums papasakoti kas toje Anglijoje tokio „faino“ ir kokios gi ten mašinos.

Viskas prasidėjo nuo, kad gavau pakvietimą nuvykti į Jungtinėje Karalystėje vyksiantį „AllStars Drift Academy“ renginį . Iš pradžių apie kvietimą atvykti į Jungtinę Karalystę pagalvojau kaip apie šlykštų pokštą, bet kai mane pasiekė bilietai paaiškėjo, kad viskas realu.

Penktadienį nuo pat ankstaus ryto išskridau į Louton oro uostą. Tik pasiekus žemę telefone atsirado milijonas trumpų žinučių, kad manęs jau laukia. James‘o (ne, ne Bond‘o) paieška ilgai netruko. Sunku nepamatyti „Nissan 350Z“ su aukso spalvos ratlankiais ir milžiniškais „brembo“ stabdžiais… („VQ35“ variklis, modernizuota oro paėmimo sistema ir žinoma virintas diferencialas)

Pakeliui į viešbutį pora sustojo kavos, kur prie jų prisijungė James‘o draugas. Kaip atskleidė pasakotoja, mažas juodas „Toyota Starlet GTR Turbo“ buvo tikrai ne tas vaizdas, kurį ji tikėjosi pamatyti. Nors automobilis atrodė gan mielas, Inga susirūpino, kad pasakojimas apie įspūdingą jų techniką gali būti tik išspūstas burbulas.

Neilgai užtrukę pratęsėm kelionę. Važiuojant per miestą James‘as atliko puikų gido darbą. Papasakojo ir parodė visas nelegalias „driftinimo“ ir „drifterių“ susirinkimo vietas, paaiškino kokių greičiu įveikinėjami posūkiai, trajektorijas. Nepaminėjau, kad galutinis kelionės tikslas buvo lenktynių trasa.

Žiede pamatytas vaizdas privertė pašnekovę netekti žado:

„Brans Hatch“ pagrindine trasa lakstė žiedininkai, kiek toliau matėsi ralistams skirtas ruožas, kartingų ir motociklų zonos bei lygi ir tuščia aikštelė paruošta „drifto“ akademijai. Likau „apšalusi“, nes dar neteko matyti tokio didelio ir tvarkingo komplekso! Šalia trasos ne tik gausybė tribūnų, bet ir įvairios sportinių prekių parduotuvės – gali rasti visko, ko širdis geidžia.

Šalia esančiuose garažuose buvo sustatyta kovinė technika. Inga užsiminė, kad jai labiausiai į akis krito du „Nissan Skyline“ markės automobiliai – baltas ir juodas. Žinoma tai ne kokie 1000 AG „monstrai“, bet savo darbą atlieka.

Jų garaže pirma į akis krito nuostabus, piktas, juodas „skyline‘as“ – „RB20“ 280 AG variklis, tobulinta oro paėmimo sistema, visiškai perdarytas išmetimas, priekyje tvirtintas „intercooler‘is“, sumontuota didesnė turbina, patobulinta pakaba, „Blitz“ ratlankiai, „URAS“ „bodykit‘as“ ir t.t.

Šalia jo stovėjo kitas, baltas „Skyline GTS-T R32“ su mechanine pavarų dėže, visiškai perdaryta išmetimo sistema, didesne turbina, „boost“ kontroleris, blokuotas diferencialas, 17 colių ratai, o po gaubtu – 260 AG. Esant reikalui galima padaryti ir daugiau, tačiau pradedantiesiems šios galios tikrai užtenka.

Dar ten buvo pora 280 AG „350Z“ „Nissan‘ų“, vienas „180SX‘as“ ir juoda „Impreza“, kuri šioje kaimenėje galingiausia – 320 AG. „Subaru GC8 STI“ viduje plaka „EJ20“ širdis ir žinoma yra kitos, jau aukščiau išvardintos, modifikacijos.

Penktadienį „drift‘o“ nebuvo planuota, tad apžiūrėjusi anglų šoniniam slydimui paruoštus „ginklus“ pašnekovė vėl išvažiavo viešbučio link. Tiesa diena tuo nesibaigė. Vos spėjusi pasidėti daiktus Inga vėl sėdo į James‘o automobilį mat pastarasis norėjo parodyti naktinį Londoną.

Važinėjant po miestą nė vienas žiedas ar posūkis nebuvo įveiktas kultūringai. Net kylant ir leidžiantis viaduku automobilis slydo šonu, o greitis siekė apie 130 km/val. Akivaizdu, kad profesionalus „drifter‘is“ ir Lenkijos „drift‘o“ čempionato teisėjas turi puikią vairavimo techniką.

Apsukos kiek sumažėjo kai pasiekėm Londoną. Didžiosios Britanijos sostinėje eismas labai tirštas. Turbūt tik vietiniai anglai čia jaučiasi kaip žuvys vandenyje. Visgi net čia esant galimybei James‘as “netyčia“ pamesdavo automobilio galą.

Ingos vairuotojas užsiminė, kad baudos už chuliganišką vairavimą ten labai didelės. Jeigu teisėsaugos pareigūnai užfiksuoja „driftinimo“ atvejį, kaltininkui tenka pakloti nuo 200 iki 1000 svarų piniginę baudą ir nuo 6 mėn. iki 2 metų naudotis viešojo transporto paslaugomis.

Niūriausia vizito dalis – pamačiau kaip atrodo rajonai, kur gyvena didžioji dalis juodaodžių ir lietuvių. Vaizdas iš tikro baisus. Anglai labai nemėgsta tų, kurie atvažiuoja į jų šalį, prisigimdo vaikų ir nedirba, o pastariesiems tenka mokėti mokesčius, kad dykaduoniai gautų pašalpas.

Tai tiek apie pirmą Ingos vizito „UK“ dieną. Sekančioje dalyje papasakosime apie James‘o gyvenamąją vietą, „tuninguotų“ ir sportinių automobilių „meet‘ą“ bei naktinį „drift‘ą“.

Viena mintis apie “APŽVALGA: „AllStars Drift‘o akademija“ ir „UK Madness“”

Komentavimo galimybė išjungta.