Trečio „Formula DRIFT“ etapo rezultatai

„Formula DRIFT“ sugrįžo į Kalifornijoje esančią Palm Byčo tarptautinę trasą, kurioje birželio 2 dieną buvo surengtas trečiasis JAV drifto pirmenybių etapas. Antrą kartą šiame žiede surengtose varžybose šiemet triumfavo „Formula D“ debiutantas Daigo Saito. „Achilles Tire / Bridges Racing“ Lexus SC430 automobilį vairuojantis japonas kol kas visuose etapuose užkopė ant apdovanojimų pakylos, o vakarykštė pergalė padėjo sumažinti taškų deficitą nuo čempionate pirmaujančio Justino Pawlako.

Dėl Palm Byčo tarptautinėje trasoje atliktų patobulinimų, varžybose buvo naudojama originali trasos konfigūracija. Pasak „Formula DRIFT“ prezidento Jim Liaw, trasoje buvo pastatytos papildomos tribūnos, kas buvo būtina esant pastoviam žiūrovų skaičiaus augimui. O žiedo savininkų atsidavimas ir investicijos parodo jų paramą pirmenybėms bei norą, kad varžybos čia būtų rengiamos į sekantį sezoną.

Čempionato lyderis ir praėjusių metų varžybų Palm Byče nugalėtojas J. Pawlakas bei 2011 m. „Formula DRIFT“ čempionas Daijiro Yoshihara, vairuojantis „Discount Tire / Falken Tire“ Nissan 240SX, stojo į kovą dėl trečios vietos. Kadangi Justinas persekiodamas savo oponentą apsisuko, teisėjai pergalę skyrė D. Yoshiharai. Ši pergalė leido japonui pakilti į trečią vietą bendroje įskaitoje.

Kartu su anksčiau minėtuoju Daigo Saito finalinėje vakaro kovoje prie starto stojo „NOS Energy / Hankook Tire“ Nissan 370Z vairuotojas Chrisas Forsbergas. Po labai įnirtingos ir artimos kovos nugalėtoju buvo paskelbtas svečias iš Japonijos. Trečią kartą iš eilės užlipęs ant apdovanojimų pakylos Daigo, be abejonės, realiausias pretendentas iškovoti šių metų naujoko titulą.

Tai pirmas kartas, kai varžausi „Formula DRIFT“ pirmenybėse ir esu be galo laimingas, kad sugebėjau iškovoti pergalę viename iš šios serijos etapų“, – po varžybų sakė D. Saito. „Norėčiau visiems padėkoti įskaitant mano rėmėją „Achilles Tire“. „Visi mano važiavimai nebuvo idealūs, tačiau džiaugiuosi tuo, kaip viskas susiklostė pabaigoje“, – tęsė jis.

Puikų ketvirtą kvalifikacinį rezultatą pasiekusio Aurimo Bakchio varžybos, šį kartą, baigėsi aštuntfinalyje. Nors tiek Aurimas, tiek varžovu buvęs „Formula DRIFT“ debiutantas Chelsea Denofa, klydo savo poriniuose važiavimuose, teisėjų nuomone Aurimo klaidos šį kartą buvo grubesnės. Visgi net ir anksti iš varžybų iškritęs lietuvis sugebėjo uždirbti pakankamą skaičių taškų, kad bendroje įskaitoje aplenkti vieną iš konkurentų bei pakilti į septintą turnyrinės lentelės vietą.

Galutinė rikiuotė po trijų etapų:

1. Pawlak, Justin Falken Tire Ford Mustang 280 taškų
2. Saito, Daigo Achilles Tire / Bridges Racing Lexus SC430 259.5 taško
3. Yoshihara, Daijiro America’s Tire / Falken Tire Nissan S13 197 taškai
4. Millen, Rhys Hankook / Rhys Millen Racing Hyundai Genesis Coupe 185 taškai
5. Tuerck, Ryan Team Retaks Nissan 240SX 183.5 taško
6. Forsberg, Chris NOS Energy Drink / Hankook Nissan 370Z 183 taškai
7. Bakchis, Aurimas Bakchis Motorsports Nissan 240SX S14 177.25 taško
8. Aasbo, Fredric Need for Speed / Papadakis Racing Scion TC 176.5 taško
9. Gittin Jr., Vaughn Monster Energy / Falken Ford Mustang 169 taškai
10. Yoshioka, Toshiki RS*R Nissan Silvia S15 162.75 taško
11. Essa, Michael GSR Autosport / Nitto BMW ZR4 152.5 taško
12. Powers, Matt Need for Speed / Nitto Nissan S14 151 taškas
13. Moen, Kenneth Lutz Performance Nissan 350Z 149.5 taško
14. Gushi, Ken Greddy / Hankook Scion FR-S 140.5 taško
15. Kado, Ryan Ryan Kado Racing Nissan 350Z 138.5 taško
16. Mohan, Kyle Nexen Tire / Mazdatrix Mazda RX-8 133.75 taško

Sekančiam čempionato etapui sportininkai vyks į „Wall Speedway“ trasą. Varžybos planuojamos birželio 22 – 23 dienomis.