Trečiame „RDS“ etape naujas E. Charitonovo rekordas

Praėjusį savaitgalį Mažajame Naugarde įvyko trečiasis Rusijos „drifto“ serijos etapas. Pastarajame buvo pasiektas naujas rekordas – vienas ir tas pats sportininkas laimėjo tiek kvalifikaciją, tiek porinius važiavimus. Šio pasiekimo autoriumi tapo neretai šešėlyje liekantis „Bridgestone TS Power“ narys Eugenijus Charitonovas.

Visa našta surinkti taškų komandinėje įskaitoje šiame etape krito ant E. Charitonovo pečių, kadangi „Bridgestone TS Power“  kolega Eugenijus Satiukovas iš varžybų iškrito dar „Top32“ etape, o naujoji Nikitos Šikovo Toyota Supra dėl problemų su kuro padavimu važiavimų metu tiesiog netikėtai užgesdavo. Rezultate Nikita neįveikė kvalifikacinio barjero ir taškų trečiose 2012 m. „RDS“ varžybose neuždirbo.

Skirtingai nei treniruotės ir varžybos, kvalifikacija vyko ant šlapios dangos. Pasak sportininkų, nors sausa žiedo danga ir negailestinga padangoms, sušlapusi ji tampa slidi kaip ledas. Būtent dėl šitos priežasties greičiausioje trasos dalyje, tiesiojoje su dviem persimetimais, greitis skirto vidutiniškai iki 64 km/val., o lėčiausiai čia slydo Garikas Chačiatrianas – 54 km/val.

Dėl kvalifikacijoje stipriai pasikeitusių vairavimo sąlygų organizatoriai nusprendė įskaitiniais laikyti visus tris sportininkų bandymus, o ne du, kaip ankstesniuose etapuose. Juose pilotai taip pat važiuodavo tris kartus, tačiau pirmasis buvo skiriamas apšilimui.

Antrą kvalifikacinį rezultatą tądien parodė Andrėjus Bogdanovas su 480 AG išvystančia Toyota Altezza. Trečias rikiuotėje liko po ilgokos pertraukos į „drifto“ sceną sugrįžęs Georgijus Steponianas. Pastarasis praleido pirmus du etapus, kadangi į jo Nissan S15 buvo implantuojama visiškai nauja, iš salono nupirkta, LS3 širdis su 480 AG galia ir 645 nm sukimo momentu.

Poriniai važiavimai pateikė nemažai staigmenų, kadangi didžioji dalis favoritų iškrito pirmuosiuose „tsuiso“ kovų raunduose. Vienu didžiausiu siurprizu tapo Vikentij Kalašnikov, kuris su savo V8 BMW E30 sugebėjo  pasiekti mažąjį finalą ir jame įveikti daug labiau patyrusį bei galingiausią automobilį rikiuotėje turintį (500 AG Mazda RX-7) Ivaną Kurenbiną.

Kaip jau minėjome, nugalėtoju varžybose tapo Eugenijus Charitonovas su Toyota Altezza. Pastarasis atlaikė dar iki šiol niekada ant podiumo nelipusio Andrėjaus Pesegovo spaudimą. Štai ir dar viena staigmena. „Nissan Skyline“ vairuotojas, iki šiol nežibėjęs „RDS“ serijoje, sugebėjo įveikti daug stipresnius už save varžovus ir užkopti ant antro vietos pakylos laiptelio.

Dabar sportininkų laukia beveik dviejų mėnesių vasaros pertrauka po kurios bus surengtas paskutinis, ketvirtas, įskaitinis „RDS“ etapas bei išaiškintas 2012 metų sezono „drifto“ karalius.

Išsami trečio etapo apžvalga (rusų k.) pateikta žemiau esančioje video medžiagoje: