A. Bakchio grįžimas į Las Vegasą pažymėtas Top4 finišu

Aukščiausioje Amerikos drifto serijoje besivaržantis Aurimas Bakchis, turbūt, ir pats nesutikėjo tokios savaitgalio pabaigos. Šeštame „Formula DRIFT“ etape mūsų tautiečiui pavyko įveikti vieną iš čempionato lyderių, bei patampyti nervus sportininkams kovoje dėl prizinių pozicijų. Kviečiame paskaityti jo paties pasakojimą apie savaitgalį Las Vegase.

Pasak A. Bakchio, tai pirmas kartas, kai atvykęs į vieną iš „Formula DRIFT“ varžybų etapų jis žinojo trasos konfigūraciją.

Varžiausi čia praėjusiais metais kiek žemesnėje klasėje – ketvirtame „Vegas Pro Am“ čempionato etape. Ankstesniuose etapuose savo pirmajam treniruočių važiavimui atsistodavau prie starto ir spausdavau viską ką galiu, net prieš tai nepraeidavęs ir neapžiūrėdavęs nepažįstamo trasos. Jaučiausi patogiau ir dėl to, kad prieš rungtynes Las Vegase patobulinau priekinių amortizatorių nustatymus ir padidinau ratų išsukimą.

Treniruotės praėjo sėkmingai. Jau po pirmų kelių važiavimų pavyko slysti ganėtinai arti visose įskaitinėse zonose esančių kuoliukų. Vienas iš mano asistentų net įspėjo, kad prie sienos daugiau artėti nebereikia“, – šypsodamasis pasakojo Aurimas. „Ketvirtadienį treniravomės maždaug iki 1 val. nakties, trasą palikome apie 2. Šiame mieste jau tampa įprasta vakarieniauti toli po vidurnakčio“, – tęsė sportininkas.

Tiesa pastarajam irgi nepavyko išvengti incidentų – „penktadienį vykusių treniruočių metu pastebėjau, kad vairuotojai pakėlė savo karteles aukščiau. Pasak asistento, visi tapo drąsesni ir stengėsi slysti kaip įmanoma arčiau sienos. Siekdamas išsiskirti turėjau tai daryti dar tiksliau, nei jie. Galiausiai vieno iš važiavimų metu, iniciavausi per vėlai ir tai lėmė kontaktą su šalia antros įskaitinės zonos esančiais apsauginiais barjerais.

Pilotas prisipažino, kad išmesti tai išgalvos prireikė šiek tiek laiko, tačiau prieš kvalifikaciją protas vėl buvo skaidrus.

Pirmas kvalifikacinis važiavimas praėjo sklandžiai. Net ir smarkiai nerizikuodamas sugebėjau gauti gan solidų įvertinimą. Deja antro bandymo metu pasistačiau per didelį kampą, tad privalėjau atlikti labai akivaizdžią korekciją. Teisėjai šio važiavimo net nevertino. Pastaruoju metu mano antri bandymai yra per daug nutrūktgalviški. Šia pamoką pasistengiu išmokti iki sekančių varžybų. Grįžtant prie kvalifikacijos, 79,5 balų įvertinimas leido man užimti 19 vietą ir pirmame poriniame važiavime stoti prieš kitą debiutantą, Otto Graven.

Nors šeštadienio treniruotės ir praėjo be jokių problemų ar incidentų, Aurimas jautėsi kiek sunerimęs – „man ramybės nedavė tai, kad nė karto treniruočių metu neteko važiuoti poroje su Otto. Asistentas stebėjo jį ankstesnių treniruočių metu ir pasakė, kad mano varžovo važiavimuose nebuvo pastovumo, tačiau jis dažnai turėjo problemų su trajektorija. Tiesa sakant net neįsivaizdavau ko tikėtis važiuojant paskui jį. Mums sustojus prie starto linijos, į Otto boksus atvažiavo limuzinas. Iš jo išlipo Pietų Afrikos prezidentas ir pasveikino Otto, ar jūs galite tuo patikėti?!

Persekiojant Otto pastarasis atsiplėšė nuo manęs tiesiojoje, tačiau pamatęs jo iniciaciją buvau tikras, kad jis apsisuks. Siekdamas išvengti kontakto pasistačiau didesniu kampu, bet mano varžovas išslydęs iš trajektorijos, sugebėjo suvaldyti automobilį ir įveikti visą distanciją. Pasijaučiau tikrai ne kaip, nes dėl mano atsargumo nesugebėjau atkartoti jo linijos, o tai reiškia, kad mano važiavimas turėjo atrodyti labai prastai.

Visgi antrame važiavime buvo akivaizdžiai matomas lietuvio pranašumas. Kaip spėja Aurimas, greičiausiai Otto arba išsitiesino, arba susidūrė su variklio problemomis.

Top16 raunde stojau prieš JTP (Justin Pawlak). Džiaugiausi, nes žinojau, kad persekiojant tokį patyrusį sportininką nebereiks jaudintis dėl sulėtinimų ar slysti kokia nors pakvaišusia nesaugia trajektorija. Taigi jam važiuojant priekyje man pavyko neatsilikti ir slysti man patinkančia trajektorija. Beje atradęs greitesnę liniją siauroje trasos vietoje, jaučiausi turintis pranašumą prieš likusius dalyvius. Žodžiu buvo puikus jausmas matant, kad pavyksta išlaikyti reikiamą distanciją iki Justin‘o. Apsikeitus pozicijomis, slydau praktiškai ta pačia trajektorija, tačiau ją šiek tiek susiaurinau, kas leido išlaikyti didesnį greitį antroje trasos dalyje. Taip man pavyko atitrūkti nuo už manęs buvusio JTP.

Patekau į geriausių aštuntuką! Jaučiausi perpratęs trasą ir po kiekvieno porinio važiavimo varžytis čia tapdavo vis komfortiškiau“, – džiaugsmo neslėpė sportininkas.

Pradžioje vėl buvau persekiotojas. Šį kartą sekiau paskui Toshiki, kuris labai agresyviai iniciavosi antroje įskaitinėje zonoje. Jis kiek persistengė ir gan stipriai kliudė sieną. Tai ištiesino jo automobilį, kas drifte yra grubi klaida. Aš tuo tarpu kiek pristabdžiau automobilį kaire koja, taip suteikdamas jam galimybę pratęsti driftą ir apsisaugodamas nuo identiškos klaidos prieš Otto (kai pastarajam kažkokių būdu pavyko ištempti automobilį ir pratęsti driftą).

Aš bandydamas pabėgti neklydau, tad dabar manęs laukė vieta geriausiųjų ketvertuke!!!

Gaila, tačiau pusfinalyje Aurimo pergalių serija nutrūko. „Persekioti Rhys‘ą buvo tikrai sunku. Kai kuriose trasos dalyse jo automobilis juda daug greičiau, nei aš sugebu įsivaizduoti. Net iniciacijoje iš maniškės Silvijos išspaudus viską, to nepakakdavo, kad pasivyti tokius monstrus, kaip Rhys‘o Hyunday. Nė vienas iš mūsų nepadarė klaidų, tad vietą didžiajame finale atiteko mano varžovui.

Tik pralaimėjęs pusfinalį, vėl turėjau stoti prie starto, šį kartą į kovą dėl trečios vietos. Mano varžovu buvo „Need For Speed“ komandos atstovas Matt‘as Powers‘as. Abu važiavimai praėjo sklandžiai. Jis kiek atitrūko prieš pradedant driftinti, bet kadangi mano automobilis yra lėtesnis, nei kitų dalyvių, aš jau prie to pripratęs. Nušvitau sužinojęs, kad teisėjai skyrė pakartojimą. Jaučiau, kad man neblogai sekasi ir teisėjai pakartojimą skyrė tam, kad tik dar labiau tuo įsitikintų. Deja antrą kartą taip pat švariai persekioti Matt‘o man nebepavyko, tad ir vėl pergalė buvo skirta mano oponentui.

Visgi Aurimas yra patenkintas pasiektu rezultatu ir tuo, kad pavyko atsiplėšti nuo persekiotojų kovoje dėl metų naujoko titulo. Ketvirta vieta debiutiniame sezone yra labai aukštas rezultatas!

Nuotraukos: http://www.wreckedmagazine.com/blog