Antras „NP Team drifto iššūkis“ beveik kaip veiksmo filmas

Jei praėjusį savaitgalį Justin Lin būtų viešėjęs Kačerginės „Nemuno žiede“ bei filmavęs „NP Team“ komandos surengtą „drifto“ iššūkį, turbūt, dabar turėtų pakankamai medžiagos septintai „Greitų ir įsiutusių“ daliai sukurti. Antrose šiemet „NP Team‘o“ surengtose varžybose netruko incidentų, kurių metu „drifterių“ automobiliai degė, trankėsi ir beveik vertėsi ant stogo!

Nors pirmą šeštadienio dienos pusę dangus pastoviai gąsdino prakiursiąs, nepabūgusiems žiūrovams buvo atlyginta su kaupu. Tik prasidėjus treniruotėms į starto zoną nuskubėjo gesintuvais apsiginklavę trasos personalo nariai. Ervinas Arnaszus savo baltame BMW E30 susidūrė su elektros problemomis ko pasekoje automobilis užsidegė. Operatyviai sureagavus į nedidelį gaisrą pavyko išvengti rimtesnės žalos.

Prieš prasidedant kvalifikacijai savo kaskadinius triukus su motociklu pademonstravo Tomas Šalaševičius iš „Kaunas Stunt Crew“. „Timo“ pseudonimą turintis baikeris taip pat parodė mokantis „driftinti“. Pastarasis Kawasaki ZX636r motociklu tai darė sėdėdamas ant kuro bako ir nuleidęs kojas ties priekinio žibinto vieta!

Kadangi „drifto“ iššūkį priėmė tik 10 sportininkų, patekimui į porinius važiavimus galėjo sutrukdyti tik techninės problemos. Būtent dėl šios priežasties savo kandidatūrą į podiumą turėjo atšaukti Ervinas ir Ieva Pečiulytė. Nors anksčiau apdegęs BMW ir grįžo į trasą, visi Ervino bandymai įveikti trasą buvo nesėkmingi. Automobilis tiesiog užgesdavo posūkio viduryje.

Pirmą vietą kvalifikacijoje užėmė ir lūkesčius pateisino iki tol varžybų favoritų laikytas Andrius Čibirka. Staigmeną pateikė Marius Jurkša ir Valdas Vindžigelskis, kurie pranoko daugiau patirties šioje „drifto“ trasoje turinčius Izidorių Paukštį bei Simą Sinkevičių.Kažkokių techninių problemų turėjo ir „NP Team“ komandos naujokas Lukas Kudrevičius. Pastarojo BMW tiesiog nenorėjo slysti, o mieliau rinkosi trasos kraštuose sustatytas padangas. Net ir neatlikusiam nė vieno švaraus važiavimo, Lukui buvo leista startuoti poriniuose važiavimuose, bet, matyt, pilotas pabūgęs apdaužyti kitų sportininkų automobilius, atsisakė tęsti varžybas. Galbūt pavedė ir technika, nes keli „nusirašymai“ į padangas pasirodė ypač stiprūs.

  1. Andrius Čibirka – 281
  2. Marius Jurkša – 224
  3. Valdas Vindžigelskis – 195
  4. Izidorius Paukštys – 187
  5. Linas Klevinskas – 176
  6. Simas Sinkevičius – 175
  7. Martynas Vaiciukevičius – 83
  8. Lukas Kudrevičius – 0

Ketvirtfinalis – TOP 8

Kadangi Lukas iš varžybų pasitraukė, Andriui Čibirkai buvo skirta techninė pergalė, o pirmieji porinius važiavimus atliko Marius Jurkša ir Martynas Vaiciukevičius. Visą šeštadienį Martynui teko kovoti su savuoju Nissan 180SX. Tai išsitiesinantis, tai apsisukantis automobilis kaprizus rodė ir „tsuiso“ kovos metu, tad teisėjų balsai atiteko stabiliau važiavusiam Mariui.

Vėliau juos pakeitė Valdas Vindžigelskis ir Simas Sinkevičius, kuris, beje, šį kartą ant savo mėlyno BMW E30 buvo uždėjęs tiek priekinį, tiek galinį buferius. Ar tik nebus automobilis slaptai pramintas Jonu, kad jau taip papuošė? Buferiai, žinoma, laikėsi jie ne ilgai, priekinis nukrito dar per apšilimą. Grįžtant prie kovos, abu vairuotojai demonstravo pavyzdingą „driftą“, bet sėkmė šį kartą buvo Valdo pusėje.

Puikiai važiavo ir trečioji pora – Izidorius Paukštys ir Linas Klevinskas. Deja Linas persekiodamas savo varžovą paskutiniame posūkyje pametė automobilio kontrolę ir apsisuko. Apsikeitus pusėmis Izidorius išlaikė pakankamai saugų, bet ir ne per didelį atstumą iki Lino bei užsitikrino vietą pusfinalyje.

Pusfinalis – TOP 4

Pirmoje pusfinalio poroje Valdo Vindžigelskio jau laukė kvalifikacijos nugalėtojas Andrius Čibirka. „Čipaz“, rodės, kad yra iš visai kito diviziono, nes pastarasis visais aspektais buvo pranašesnis tiek bėgdamas, tiek vydamasis oponentą.

Įdomesnė kova turėjo vykti tarp Izidoriaus ir Mariaus. Gaila, bet baigėsi ši visai netikėtu scenarijumi. Izidorius paskutiniame posūkyje išslydo į padangas ir vos neapsivertė ant stogo! Taip „Aves Racing“ vadovas eliminavo save iš varžybų bei padovanojo Mariui vietą didžiajame finale ir techninę pergalę Valdui kovoje dėl trečios vietos.

Didysis finalas

Didžiajame finale stebuklų neįvyko. Visą šeštadienį visa galva už varžovus buvęs pranašesnis A. Čibirka, apsukų nemažino ir lemiamoje kovoje. Trasą įveikęs didesniais kampais ir išlaikęs mažesnį atstumą iki varžovo, Andrius buvo paskelbtas „drifto“ iššūkio nugalėtoju.

Galutinė rikiuotė:

  1. Andrius Čibirka, „BMWFan“
  2. Marius Jurkša
  3. Valdas Vindžigelskis
  4. Izidorius Paukštys, „Aves Racing“