Pretendentai laimėti „FXOpen Drift Belarus 2011“ varžybas

Baltarusijoje rengiamame neoficialiame pasaulio čempionate susirinko daugiau nei 50 sportininkų iš 10 pasaulio šalių. Nors daugelio akys krenta į „Formula DRIFT“ pilotą Ryaną Tuercką ir drifto princą – Tengku Djan iš Malaizijos, mes manome, kad pretendentų laimėti 2011 metų „FXOpen Drift Belarus“ varžybas kur kas daugiau.

Pradėkime nuo svečio iš Suomijos – Juha Rintanen. Šis sportininkas dar vaikystėje, dar prieš gaudamas vairuotojo pažymėjimą, užsiiminėjo automobilių modifikavimu ir kūrimu. 2007 metais Juha tapo nacionalinio drifto čempionato nugalėtoju. Sekančiais metais dėl techninių problemų suomiui teko tenkintis trečia vieta. Galiausiai Juha buvo pakviestas varžytis „D1GP USA“ čempionate, tačiau visą 2009 sezoną kamavusio problemos su transmisija aukštesnių rezultatų pasiekti neleido.

2010 metais grįžęs į tėvynę, suomis vėl varžėsi nacionaliniame drifto čempionate ir jame užėmė antrą vietą. Nepaisant to sportininkas spėjo išbandyti savo jėgas ir tarptautinėse varžybose. Būtent šis pilotas iškovojo pirmą vietą praėjusių metų debiutiniame „Burn FX Open Drift Challenge“ festivalyje Baltarusijoje.

Tokių aukštų rezultatų Juha siekia su savo Nissan S14a automobiliu, turinčiu Toyota Supra twin-turbo 6 cilindrų variklį, išvystantį virš 700 AG galią.

Sekantis sportininkas turintis realius šansus užlipti ant apdovanojimų pakylos – Gatis Lapans. Latvis, atstovaujantis „Lak-y Racing Team“ komandą, šiuo metu varžosi BMW E30 automobiliu. Ganėtinai smulkus automobiliukas turi kiek daugiau nei 500 AG!

Gatis savo sportininko karjerą pradėjo 2006 metais. Tuomet įkūręs jau anksčiau minėtą komandą, jis užsiiminėjo žiedinėmis lenktynėmis. Tiesa aukštais rezultatais lepintis neteko. Prieš porą metų Gatis atsiskleidė drifto varžybose. 2010 latvis jau buvo vienas iš favoritų ne tik „Latvijos Drifto Serijoje“, bet taip pat ir tarptautinėse varžybose tiek Baltijoje, tiek už jos ribų.

Gatis gali pasigirti šiemet iškovojęs pirmą vietą „EEDC“ sezono atidaryme Minske bei užėmęs antrą namų etape, Rygoje. Vieną kartą jau laimėjęs varžybas Baltarusijoje, visai įmanomas variantas, kad rezultatą jis pakartos.

Panaši istorija iš kito Latvijos atstovo – Kristapso Blušso. Šis sportininkas taip pat savo karjerą pradėjo 2006 metais žiedinėse lenktynėse. Tik skirtingai nei jo tautietis, Kristaps iš karto pradėjo lipti ant apdovanojimų pakylos: 2 vieta 2006 SABI Cup nacionalinėje taurėje, 2008 – 2 vieta BaTCC kasėje, 2009 – 3 vieta BaTCC.

Vėliau Kristaps papildomai pradėjo užsiiminėti driftu ir tai jam sekėsi ne ką prasčiau. 2010 užėmęs trečią vietą 1000km žiedinėse lenktynėse Rygoje, vėliau tais pačiais metais jis liko 3 Latvijos drifto čempionate ir tapo „EEDC“ Rytų Europos drifto čempionato nugalėtoju.

Kristaps ne kartą vyko į Rusiją. Nors sportininko pasiekimuose tai nenurodyta, bet trys pirmos vietos Rusijos drifto čempionate taip pat aukštas pasiekimas.

Šiemet latvis jau užlipto ant apdovanojimų pakylos Minske vairuodamas skolinta Mazda RX8 automobilį. Šį savaitgalį jis sėdės prie savo, praeitą sezoną pilotuoto, BMW M3 vairo!

Grįžtant prie galingų nedidelių automobiliukų, Jakub Przygonski iš Lenkijos atsivežė 420 AG turinčią Toyota Corolla AE86. Visai normalu, kad į driftą ateina sportininkai anksčiau važinėję žiede, ralyje ar slalome. Lenkas savo ruoštu į driftą atėjo iš kroso, t.y. ne tik išmainė šuolius per tramplynus į važiavimą lygiu keliu, bet taip pat persėdo nuo motociklo į automobilį.

Dar keisčiau yra tai, kad prieš sėsdamas ant motociklo, Jakubas užsiiminėjo plaukimu. Tiesa jau tada laisvalaikiu mokėsi driftinti. Treniruočių vieta tuomet buvo naktinės Varšuvos gatvės. Per 8 metų karjerą laimėjęs n skaičių motokroso varžybų, lenkas pradėjo profesionaliai užsiiminėti šonaslydžiui. Šiemet galima sakyti buvo jo oficialus debiutas nacionaliniame drifto čempionate ir jau pirmuose etapuose Jakubas užlipo ant apdovanojimų pakylos!

Nors mes paminėjome tik keturis pilotus, esant tokiai gausybei talentingų šonaslydžio meistrų drifto varžybos retai būna nuspėjamos. Visgi šis ketvertukas yra vertas visų dėmesio šio savaitgalio metu!