„ASFA MOTOR SHOW“ metu agentūra „Factum“ registruos rekordą!

„ASFA MOTOR SHOW“ metu agentūra „Factum“ registruos rekordą!Besidomintys automobilių sportu ir ištroškusieji adrenalino žino, kad Kauno „Žalgirio“ areną šį savaitgalį drebins „drifto“ bolidai, ugnies valdovai, bus atliekamas automobilio kūlverstis ir kiti itin sudėtingi aukščiausio meistriškumo reikalaujantys triukai.

Šio audringo renginio metu bus ne tik siekiama puikiai praleisti laiką ir pasisemti adrenalino: kovo 16 dieną bus registruojami net du rekordai!

Pirmasis – po vienu stogu net šešiolika greta „driftinančių“ bolidų. Ne kasdien Lietuvoje galima išvysti šitiek daug galingų automobilių, vairuojamų tokių garsių lenktynininkų. Ir visa tai bus arenoje, kurioje yra apie 10 000 sėdimų vietų, tik šįkart be didelio žiūrovų skaičiaus dalyvaus dar ir beveik 8000 žirgų. Sunku ne tik įsivaizduoti, bet ir nupasakoti šį daug emocijų sukelsiantį reginį.

Agentūra „Factum“, įkurta 1991 metais, registruoja rekordus Lietuvoje ir perduoda duomenis savo tarptautiniams partneriams, tokiems kaip  „World Guinness Records“. Tad agentūra, atvykusi į „ASFA MOTOR SHOW“ ir surinkusi visą reikalingą medžiagą, perduos ją pasaulinius rekordus įgaliotiems registruoti vertintojams. Tokiu būdu šalia visų kitų pasaulinio lygio unikumų turėtų atsidurti ir šio renginio „driftinantys“ bolidai.

Daugelis planuojančių atvykti į renginį ar stebintys informacinius pranešimus spaudoje greičiausiai sunkiai įsivaizduoja, kaip tokio lygio ir tipo varžybos gali vykti uždaroje arenoje: visgi automobiliai išvystys iki 100 km/h greitį krepšinio aikštelės dydžio zonoje. Tačiau, aukojant sėdimų vietų skaičių, varžyboms skirta teritorija išauga iki beveik keturių krepšinio aikštelių dydžio, kas tik įrodo, jog „Žalgirio“ arena yra išties universali. Be to, nerimaujančius dėl sudegusio kuro bei svylančių padangų kvapo lankytojus galime nuraminti: sklandžiai dirbanti vėdinimo sistema padės žiūrovams mėgautis puikiu renginiu.

Dideliu galingų ir vienu metu siautėjančių bolidų skaičiumi rekordai nesibaigia: bus mėginama įregistruoti ir dar vieną dėmesio vertą rekordą – automobilio kūlverstį per priekį po uždaru stogu. Jo autorius – profesionaliu kaskadininku dirbantis Vytis Inziulas, pagarsėjęs kaip antrą kartą pasaulyje sėkmingai atlikęs mirties kilpą 2002 metais bei kaip pavojingo triuko „kabrioletas“ autorius. Be treniruočių ir bandymų V.Inziulas ruošiasi atlikti vienetinį ir ypatingąjį triuką po stogu renginio metu. Taigi, renginys vienas, o rekordai – jau du.

Simboliškai galima pagalvoti apie trečiąjį rekordą: daugiausiai žiūrovų, stebinčių netgi du įsimintinus įvykius, kurie, tikėkimės, iškeliaus į istoriją iš po „Žalgirio“ arenos stogo.

Bilietai: http://www.bilietai.lt/lt/event/15355

Autorė: Inga Juškevičiūtė
Šaltinis: 
http://www.autosportofanas.lt