E. Kovalenkos „Nissan PS13 1JZ“ kūrimo procesas nestovi vietoje

Iš karto po paskelbimo apie dar vieno „DK“ prisijungimą prie „RBS Motorsport“ ekipos, nusprendėme pakalbinti Evaldą Kovalenką ir išsiaiškinti jo žiemos planus bei priežastis, kodėl buvo atisakyta bendradarbiauti su „D1Sport“.

Nors, turbūt, daugeliui smalsiau kas įvyko tarp, dabar jau, „RBS Motorsport“ nario ir „D1Sport“ vadovo K. Aleknos, Evaldas taktiškai jokių detalių neatskleidė. „Tiesiog naujoje bendradarbiavimo sutartyje keliami reikalavimai ir esančios sąlygos manęs netenkino“, – aiškino 2010 m. „drifto karaliaus“.

Daug atviresnis sportininkas buvo pasakodamas savo žiemos planus. Evaldas ne sezono metu į savo „Nissan PS13“ ketina implantuoti „1JZ“ širdį ir pasiekti bent 500 AG.

Žiemos planai – padaryti gyvus 500 AG ir kokia 600 – 650 nm. Atnaujinimai, matyt, bus tik variklio skyriuje. Išorė pasikeis labai minimaliai – tik kažkoks būsimas komandos automobilių apklijavimas.

Panašu, kad užsibrėžti uždaviniai gan greitai ir nesunkiai sprendžiami. Jei sekate „RBS“ projektų vykdymą jų „facebook“ profilyje, greičiausiai nieko naujo nepasakysime. Buvo nupirkta nauja „širdis“, pakeistas įsiurbimo kolektorius, karteris, pagamintos pagrindinės variklio pagalvių tvirtinimo plokštės, nupirktas „WG“, kompiuteris, pradėta taikyti „BMW“ pavarų dėžė ir gaminamas adapteris, pagal užsakymą ruoštas smagratis, sankaba.

Tiesa, Evaldas užsiminė ir kas bus nuveikta netolimoje ateityje.

Artimiausiu metu planuojamas dalių užsakymas iš JAV. Iš ten įsigysiu purkštukus (greičiausiai kažkas apie 1000 cc), „fuel rail‘ą“, nes bus daromas „custom“ įsiurbimo kolektorius, ir kompiuterio jungtis. Kitą savaitę gaminsis metalinis dėžės adapteris, tad greitu laiku bandysim variklį pastatyti į vietą, o kad stovėtų taip kaip norisi teks gaminti kronšteinus ir t.t.

Kaip ir likę ekipos nariai, E. Kovalenka 2012 daugiau norėtų varžytis užsienyje. Pradžioje daugiau apsiriboti renginiais Baltarusijoje ir Latvijoje, o Lietuvoje važiuoti tik įdomesniuose etapuose. Vėl gi išvykų kiekis labai priklausys nuo rėmėjų kiekio ir jų paramos.

Daugiau informacijos ir nuotraukų apie komandą galite rasti http://www.facebook.com/RBS.Motorsport