A. Bakšys triumfavo debiutinėse „EEDC“ varžybose Lietuvoje

Trečius metus Lietuvoje rengiamas vienas iš „EEDC“ čempionato etapų vėl grįžo į vienintelę mūsų šalies trasą. Kačerginės „Nemuno žiede“ šiemet sportininkų laukė nauja konfigūracija – nusileidimas link „ąžuolo“ su maždaug 180 km/val. iniciacijos greičiu į pirmą posūkį. Šią distanciją skersai įveikę buvo tik keli mūsiškiai drifteriai ir tai ne daugiau poros kartų, tad kaip teisingai praslysti keturių posūkių trasą teko mokytis ne tik svečiams iš užsienio.

img_4704Papildomą iššūkį ruošiantis sekančios dienos varžyboms metė vis prakiurstantis dangus. Tokiomis apsunkintomis sąlygos netrukus buvo sulaukta pirmosios aukos – S. Kabargino su Toyota Supra. Antrajame kairiame posūkyje sportininkas išlėkė iš trasos ir trenkėsi į atitvarus taip apgadindamas savo automobilį. Žala nebuvo didelė, tad šeštadienį pilotas vėl bandė perprasti „Nemuno žiedo“ ypatybes.

img_4746Deja ties tuo S. Kabargino nesėkmės nesibaigė. Šeštadienio treniruotėse atlikdamas vieną paskutiniųjų važiavimų, sportininkas iš Rusijos susidūrė su techniniu gedimu ir lygiai toje pačioje vietoje išslydo iš trasos. Šį kartą automobilis pašoko į orą ir nusileido už apsauginių atitvarų esančiame griovyje. Incidento metu automobilis kliudė porą šalia buvusių fotografų, tačiau laimei pastarieji rimtų sužeidimų nepatyrė.

img_4994Sportininkų desantas iš užsienio šiemet buvo ypač gausus – Blušs (LV), Elksnis (LV), Egle (LV), Mika Kivi (FI), Golovnia (UA), Mospinek ir Hypki (PL) bei dar daugelis kitų.

img_4986„Monster“ atgabeno net porą promo merginų!

img_4999Tačiau, turbūt, daugiausiai dėmesio sulaukė Aurimo Bakšio vizitas. Aurimas paskutinį kartą Lietuvoje buvo tik vaikystėje, o namais vadinamose Jungtinėse Amerikos Valstijose varžosi „Formula DRIFT“ čempionate. Ne šiaip važiuoja, kad važiuoti. Šių metu sezone jis patenka į aštuntuką geriausių! Beje Aurimui tai buvo pirmas vizitas „Nemuno žiede“ ir nors jo važiavimai atrodė kiek konservatyvūs, visgi pademonstruoto techniškumo pakako iškovoti pirmajai vietai.

img_5422Kristaps Blušs buvo puikus A. Bakšio varžovas kovoje dėl aukščiausio podiumo laiptelio.

img_5103Stipriai atrodė ir abu „PUZ Drift team“ atstovai Marcin Mospinek ir Grzegorz Hypki. Deja klaidos lemtingomis akimirkomis Maciną eliminavo gan anksti.

img_5081O Grzegorz Hypki kovojo tik dėl trečios vietos.

img_5169Solidžius važiavimus demonstravo į driftą grįžęs Kęstutis Petronis, bet jam varžybos pasibaigė susidūrus su pavarų dėžės gedimu.

img_4557Dar vienam monstrui su „2JZ“ širdimi, M. Kulvinsko BMW E30, sulūžo galinis amortizatorius.

img_4464Na, o daugelyje varžybų favoritu laikomas Andrius Vasiliauskas turėjo pripažinti svečios iš Lenkijos pranašumą.

img_4384Izidorius Paukštys šį kartą į varžybas neatsivežė jokių staigmenų. Primenam, kad praėjusiais metais, debiutinėse sau „EEDC“ varžybose, jis iškovojo antrą vietą.

img_5460Apibendrinus tai buvo geriausias Lietuvoje surengtas „EEDC“ etapas, greičiausia trasa visoje Europoje, mūsiškiai sportininkai lygis ir technika leidžia važiuoti tokioje trasoje, o naujoji konfigūracija puiki tokio tipo varžyboms, įdomi ne tik žiūrovams, bet ir patiems dalyviams!

3 mintys apie “A. Bakšys triumfavo debiutinėse „EEDC“ varžybose Lietuvoje”

Komentavimo galimybė išjungta.