Mateusz Włodarczyk triumfavo „EEDC“ ir „Drift Allstars“ varžybose Vengrijoje

Praėjusį savaitgalį „Mariapocs“ žiede vyko Vengrijos „Drift Allstars“ ir „EEDC“ etapai. Pastaroji trasa yra gan maža ir sukurta „Rally“ kroso varžyboms, tačiau Europos drifto scenoje ši vieta žinoma kaip viena pirmųjų, kurioje buvo pradėtos rengti tarptautinės šonaslydžio varžybos. Beje, visame pasaulyje rengiamos tik kelios drifto varžybos besitęsiančios iki vidurnakčio ir Vengrijos „Drift Allstars“ bei „EEDC“ etapai patenka į šį sąrašą.

Pawel TrelaPirmą vietą kvalifikacijoje iškovojęs Pawel Trela sugebėjo vairuodamas savo „Nexen Tire Europe“ Opel GT atliki beveik idealų važiavimą. Ant kulnų jam liko tautietis Piotr Wiecek iš „BudMat Auto“. Pastarasis kvalifikavosi antras. Trečią kvalifikacinį rezultatą pademonstravo Janis Eglite. Sportininkui iš Latvijos tai puiki galimybė sumažinti atsilikimą nuo čempionato lyderio J. Rintaneno.

Kad jau užsiminėm apie suomį, Juhos 720 AG Nissan Silvia sugedo, todėl pilotas varžybas tęsė skolintu automobiliu. Kvalifikacinius važiavimus atlikęs sėdėdamas už F. Chitipahoviano BMW E46 vairo, „skraidantis suomis“ liko 7.

Lenkijos „drifto karalius“ Bochenek kvalifikavosi tik 13 vietoje. Bandydamas pagerinti rezultatą drifteris patyrė didelę avariją, tačiau spėjo sutaisyti automobilį iki porinių važiavimų pradžios.

Skaudų kontaktą su apsauginiais trasos barjerais turėjo ir ukrainietis Dmitrij Iljuk. Nuo „EEDC“ čempiono fortūna nusisuko penktadienį, bet ir vėl didelių komandos pastangų dėka automobilis buvo suremontuotas ir paruoštas šeštadienio varžyboms. Kvalifikacijoje Dmitrijus finišavo 14.

Jack ShanahanKą reiškia trenktis į padangas sužinojo ir Jack Shanahan. Džekas incidentą patyrė savo pirmo kvalifikacinio važiavimo metu ir tik per stebuklą išliko sausas iš balos. Sportininko automobilį pavyko davesti iki „važiuojančio“ būklės likus maždaug minutei iki kvalifikacijos pabaigos. Atlikęs vieną važiavimą drifteris liko 18-as.

Pradėjus „tsuiso“ kovas jau top 32 etape buvo sulaukta netikėtumų. Feliks Chitipahovian išprovokavo Pawel Trela klaidą, kontaktą su barjerais, ir taip eliminavo jį ankstyvoje varžybų stadijoje. Staigmeną pateikė ir Sergej Kabargin po dviejų „one more time‘ų“ įveikęs Nigel‘ą Colfer‘į.

Įnirtinga kova užvirė tarp Alekso Golovnia ir Vladimir‘o Marchencko, kuri net privedė iki susidūrimo. Vladimir‘o klaida atvėrė Aleksui kelią finalo link. Tiesa prieš tai ukrainiečiui dar teko įveikti Gvido Elksnį ir Sergėjų Kabarginą.

Tamsiuoju arkliuku tapęs Martin Richards eliminavo Max‘ą Tvardovski ir Dawid‘ą Karkosik‘ą bei pirmą kartą pasiekė pusfinalį. Čia jo varžovu tapo anksčiau minėtas Aleksas Golovnia.

Šių metų čempionato lyderis Juha Rintanen sudaužė skolintą BMW kovoje prieš Piotr‘ą Wiecek‘ą. Lenkas važiuodamas priekyje apsisuko, o Juhai nepavyko apvažiuoti klaidą padariusio oponento. Abiem pilotams varžybos pasibaigė ketvirtfinalyje.

Pirmuoju finalistu tapo Mateusz Wlodarczyk iš Lenkijos. Pastarasis ketvirtfinalyje įveikė patį Janį Eglite, o dėl aukščiau aprašyto incidento pusfinalį pasiekė be kovos. Tuo tarpo A. Golovnia buvo ženkliai pranašesnis už M. Richards‘ą.

Vengrijos varžybų nugalėtoju tapo Wlodar, kadangi pirmojo važiavimo metu Aleksas Golovnia išstūmė jį apsauginius atitvarus. Wlodar‘o automobilis buvo apgadintas ir tęsti kovos nebegalėjo, tačiau kadangi tai buvo ukrainiečio klaida teisėjai pergalę skyrė jo oponentui.

Varžybų Vengrijoje finalinis ketvertas:

1. Mateusz Włodarczyk  – Lenkija – Wlodan, Extreme Motorsports BMW
2. Alex Golovyna – Ukraina – Zeetex Tires Nissan S13
4. Martin Richards  – Didžioji Britanija – Altenzo Tires Aerokit
4. Juha Rintanen  – Suomija – Nexen Tire Europe Nissan S14

Sekantis ir paskutinis šių metų „Drift Allstars“ etapas rugsėjo 28 – 29 dienomis bus surengtas Poznanėje, Lenkijoje.

Šaltinis: www.drift-allstars.com