Andrius Čibirka trečio Autoplius LDČ etapo nugalėtojas

Praėjusį šeštadienį Andrius Čibirka žengė svarbų žingsnį kovoje dėl 2013 metų „Lietuvos drifto karaliaus“ titulo. „BMWFan“ komandos atstovas įveikė visus savo varžovus ir tapo trečiojo „Autoplius Lietuvos drifto čempionato“ etapo nugalėtoju.

Trečiajam „Autoplius Lietuvos drifto čempionato“ etapui driftas sugrįžo į Kauną, o tiksliau šios sporto šakos Lietuvoje gimtine vadinti galimą prekybos miestelį „Urmas“. Sparčiai atsinaujinanti prekyvietė šiemet renginiui pasiūlė naują vietą – parkavimosi teritoriją ties žaliąja galerija, tačiau trasos konfigūracijai tai didelės įtakos neturėjo, ji liko kiek siauresnio, bet vis vien aštuoneto formos.

IMG_0049Tiek žiūrovus, tiek organizatorius maloniai nustebinti turėjo dalyvių skaičius. Nors iki jubiliejinių varžybų dar liko porą metelių, iš visų kampelių į Kauną sugūžėjo net 34 pilotai!

O geriausia, kad didžioji jų dalis ne svečiai iš už sienos, o mūsų tautiečiai!

IMG_0424Benediktui Čirbai tiktų posakis – prie tamsos daugiau drąsos, nes kuo žemiau leidosi saulė, tuo pastarojo važiavimai darėsi geresni. Dar vienas to įrodymas – neprastas pasirodymas „ASFA Night Matsuri“ festivalyje, kuriame, beje, taip pat buvo tamsu.

IMG_9336O jei mašina tvirta, kaip pavyzdžiui ši Sierra, tai ir rizikuoti visai nebaisu. Bum galu į bloką, blokas guli, o buferis tik nubrozdintas. Dar vieną klevą užklijavai ir atgal į trasą!

IMG_9591Buvo pagyrų vertų naujokų. Pavyzdžiui Kęstutis Kelpša. Kintiškis pirmą staigmeną pateikė kvalifikuodamasis antroje vietoje, o vėliau nemažino apsukų ir namo į Daugpilį išlydėjo latvį E. Sapuns su Mercedes 190 bei ženkliai pasipriešino Andriaus Čibirkos spaudimui.

IMG_0537Jei ne kontaktas su borteliu, velniai žino kaip ten viskas būtų pasibaigę.

IMG_0079Užsieniečių sportininkų fronte realiausius šansus kovoti dėl vietos ant podiumo turėjo E. Ulass. Eriks šiemet nugalėjo pirmajame „Autoplius LDČ“ etape Vilniuje ir į Kauną atvyko būdamas  čempionato lyderiu.

IMG_9223Savo siekius latvis patvirtino puikiu trečiuoju kvalifikaciniu važiavimu, kurį teisėjai įvertino 96 balais. Tai buvo geriausias to vakaro rezultatas.

IMG_9752Visgi pakartoti praėjusių metų rezultato, nugalėti varžybose, E. Ulassui nepavyko. Pusfinalyje jį sustabdė „RBS Motorsport“ narys E. Kovalenka.

IMG_0600Tačiau mažajame finale fortūna vėl atsigręžė į „broliuką“ ir kovoje dėl trečios vietos padėjo jam įveikti Timą Simnišką, „drifter.lt“.

IMG_0498Grįžtant prie Evaldo K., pastarasis į drifto sceną grįžo prieš gerą mėnesį. Vilnietis buvo užsiėmęs variklio transplantacija, o nauja PS’o „1JZ“ širdis plakti pradėjo tik prieš „Drift Allstars“ renginį.

IMG_0642Ilgai pratintis prie naujų vairavimo sąlygų, matyt, neteks, nes važiavimai prieš K. Alekną, A. Bernacką, E. Ulassą bei A. Čibirką atrodė pakankamai solidus.

IMG_9946Tuo tarpu Timas ir Darius Kepežinskas jau lyg buvo nusprendę pakabinti šalmus ant vinių ir išeiti į pensiją.

IMG_9422Laimei to nepadarė, nes šie seni vilkai vis dar turi parako!

IMG_0414Prastokai šeštadienis susiklostė Povilui Lencevičiui ir Andriui Vasiliauskui, kurie taip pat pretendentai į 2013 m. „drifto karaliaus“ titulą.

IMG_9649Andriui visą dieną prekybos miestelį skandinus dūmuose, poriniuose važiavimuose kažkas nesusilipdė ir pasiekus tik ketvirtfinalį teko krautis daiktus namo.

IMG_0462Povilas Lencevičius savo ruožtu susidūrė su techninėmis problemomis. Jo automobilis tai veikė pilnu pajėgumu, tai imdavo ožiuotis. Pirmoje poroje važiavimų prieš T. Simnišką viskas lyg ir veikė, o per pakartojimą dėl įsijungusios automobilio galingumą ribojančios apsaugos pavyti varžovo nebepavyko.

IMG_0170Visgi labiausiai nepasisekė Tadui Adomaičiui iš „NP Team“, kuris pirmajame posūkyje galiniu ratu kliudė bortą, o vėliau iš inercijos apsisukęs automobilis priekiu trenkėsi į „Urmo“ teritoriją juosiančią tvorą.

IMG_0215Deja, ne per seniausiai baigti „driftcar’o“ modifikavimo darbai turės būti pradėti iš naujo.

Finalinis ketvertas:
1 vieta – Andrius Čibirka, „BMW Fan“
2 vieta – Evaldas Kovalenka, „RBS Motorsport“
3 vieta – Eriks Ulass, „Motoring“
4 vieta – Timas Simniška, „Drifter.lt“

Finalinis šių metų „Autoplius Lietuvos drifto čempionato“ etapas rugsėjo 29 d. bus surengtas Kačerginės „Nemuno žiede“. Bilietus įsigyti galite visose „Tiketa“ kasose ar internetu.