Lietuvos „RC“ „drift’o“ serijos 1 etapo rezultatai

rchobis.lt nuotrauka

Lietuvos radijo bangomis valdomų modeliukų „drift‘o“ serijos 2012 metų sezonas vasario 5 dieną buvo atidarytas prekybos ir laisvalaikio centre „MEGA“. Pirmame iš trijų žiemos sezono etapų savo tikslumą valdant šonu slystantį modeliuką panoro 27 dalyviai iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Alytaus ir net iš Latvijos!

Varžybos prasidėjo dviem kvalifikaciniais etapais, kurių metu visi dalyviai turėjo įveikti po porą įskaitinių važiavimų. Iš „RC“ entuziastų buvo reikalaujama praslysti kaip įmanoma arčiau „clipping“ zonose esančių trasos kraštų. Priklausomai nuo to buvo skiriami 0, 1, 2 arba 3 taškai. Išsitiesinimai ir apsisukimai buvo vertinami taškų atėmimu, tad dažnai tai darant galima ir į „minusą nueiti“. Visa laimė, kad praktikoje tai pademonstravo tik pora dalyvių.

rchobis.lt nuotrauka

Geriausiųjų tryliktukas iš karto užsitikrino vietas poriniuose važiavimuose, tuo tarpu likusiems dar teko susirungti tarpusavyje. Paskutinius bilietus į „Top16“ iškovojo Zigmars (Latvija), Adas Ložkinas ir Paulius Vaitkevičius.

Stebint kovas tarp geriausiųjų šešioliktuko, ne kartą prireikė pakartojimų. Kai kurie važiavimai buvo tokie švarūs ir preciziškai tikslūs, kad net ne visi elitiniai Lietuvos „drift’o“  meistrai sugebėtų tai atkartoti tikru automobiliu! Vienas pagrindinių tokių važiavimų autorių – varžybų nugalėtojas Martas Paulauskas.

rchobis.lt nuotrauka

Taip pat norėtume išskirti ir antroje vietoje likusį Elijų Molį, kuris įslysdamas į posūkius galinius savo „BMW“ modelio ratus blokuodavo traukdamas rankinį stabdį (galbūt taip darė ir kiti, bet Elijus, mūsų manymu, tai darė akivaizdžiausiai).

Varžybų metu ir joms pasibaigus nekilo konfliktų dėl teisėjavimo, tad sveikiname Ramūną Brūzgą ir Laimoną Laukį sėkmingai atlikus paskirtas užduotis.

Finalinis trejetas:
1 vieta – Martas Paulauskas – Kaunas
2 vieta – Elijus Molis – Vilnius („V-Sliders“ komanda)
3 vieta – Laurynas Mickus – Klaipėda („RS klubas“ komanda)

Sekantis etapas planuojamas kovo 15 d. toje pačioje vietoje – prekybos ir laisvalaikio centro „MEGA“ antrame aukšte, šalia kavinių „Hesburger“ ir „Čili pica“.