Drifto sezono uždarymas – 1 dalis – Autoplius LDČ 2013 finalas

Rodos, dar visai neseniai nekantraudami laukėme kol drifteriai iš garažų išridens savo naujai modifikuotus „žaislus“, o rugsėjo 29-oji Lietuvos drifto kalendoriuje jau žymėjo 2013 metų sezono pabaigą. Nors ši nata skamba gan liūdnai, užvakar Kačerginės „Nemuno žiede“ vykęs „atsisveikinimas“ su šoninio slydimo sporto aistruoliais tikrai toks neatrodė. Du čempionatai, du finalai, dvi trasos ir beveik 40 dalyvių iš Latvijos bei Lietuvos.

Saugos lankus savo automobiliuose turintys sportininkai buvo pakviesti varžytis „Autoplius Lietuvos drifto čempionato“ finaliniame etape. „Ąžuolo“ posūkį važiuojant įkalnę įveikti ryžosi 17 drifterių, įskaitant ir dėl „drifto karaliaus“ titulo tebekovojusį penketą: A. Vasiliauską, A. Čibirką, E. Ulassą, A. Bernacką bei P. Lencevičių.

IMG_0899Kvalifikaciniai važiavimai vyko permainingomis oro sąlygomis, tačiau keturiems iš aukščiau išvardintų vyrukų tai nesutrukdė kovoti dėl aukščiausių rezultatų. Vienintelis Arnoldas Bernackas vos neiškrito iš varžybų dar neprasidėjus poriniams važiavimams. Jis kvalifikavosi 16-oje vietoje.

IMG_0875Geriausiai su organizatorių sugalvota užduotimi susitvarkė Andrius Vasiliauskas, kuris jau pirmuoju iš trijų bandymų surinko 93 balų įvertinimą. Galbūt kauniečiui padėjo tai, kad pastarasis jau yra slydinėjęs prie „ąžuolo“ per „EEDC“ varžybas, nors tąkart judėjimas vyko priešinga kryptimi.

IMG_1005Trimis balais mažiau buvo įvertintas geriausias Andriaus Čibirkos (90) kvalifikacinis važiavimas.

IMG_1374Pastarasis savo ruoštu tik per plauką pranoko svečią iš Latvijos, E. Ulassą (89).

IMG_0866Ketvirtoje vietoje liko ketvirtą startinį numerį turintis P. Lencevičius (83).

IMG_1160Varžybose dalyvavo ir Povilo komandos draugas, „NP Team“ ekipos narys, Tadas Adomaitis. Prieš porą savaičių Tadas „Urme“ smarkiai sudaužė savo automobilį, tačiau Kačerginėje kontakto pasekmių jau buvo nebematyti.

IMG_0857Negalime pamiršti Dariaus Kepežinsko, kuris vos neatsitrenkė į apsauginius atitvarus. Sportininkas padaręs klaidą ištiesino automobilį ir saugiu greičiu pajudėjo finišo link. Pavažiavęs kelis metrus staiga metėsi į kairę ir tik per plauką neįsirėmė į trasos ribas žyminčia tvorą. Darius juokauja, kad jis jau paseno ir netyčia užmigo prie vairo.

IMG_0976Septintą vietą kvalifikacijoje užėmęs bei neblogai poriniuose važiavimuose atrodęs Kastytis Alekna pats eliminavo save iš varžybų. Renginio organizatorius viename iš posūkių atliko „backwards entry“, bet netrukus buvo priverstas ištiesinti automobilį ir įjungus avarinį signalą patraukti jį iš trasos. Vienam iš priekinės važiuoklės elementų toks krūvis pasirodė per didelis…

IMG_0865Į sportą grįžęs Timas Simniška padarė meškos paslaugą visiems dėl čempiono titulo kovojusiems lietuviams. „Drifter.lt“ komandos atstovas po įtemptos kovos įveikė „broliuką“ E. Ulassą ir taip, greičiausiai, atėmė bet kokius šansus tapti „Autoplius Lietuvos drifto“ čempionu.

IMG_0897Vėliau, kovoje dėl vietos didžiajame finale, Timas nuskriaudė dar vieną pretendentą į titulą – Andrių Čibirką.

IMG_0893Antruoju finalininku tapo Andrius Vasiliauskas, kuris pakeliui įveikė J. Sapuns ir tiesioginį konkurentą – Povilą Lencevičių.

Pakartojimo pareikalavusioje kovoje dėl pirmos vietos nugalėtoju tapo baltojo BMW E46 savininkas. Timas persistengė vydamasis savo oponentą ir antrajame posūkyje stumtelėjo jį vairuotojo durelėmis.

Finalinis ketvertas:
1 vieta – Andrius Vasiliauskas
2 vieta – Timas Simniška, „drifter.lt“
3 vieta – Povilas Lencevičius, „NP Team“
4 vieta – Andrius Čibirka