„BDC“ patvirtino grąžinantys komandines varžybas

Ste Trackslide BDC Team Event 2013Komandinio drifto varžybos eilę metų buvo svarbi „BDC“ čempionato dalis, tačiau praėjusiais metais ši sudedamoji nepapildė nė vieno Didžiosios Britanijos čempionato etapo. Fanai susirūpinę, kad analogiškas scenarijus nepasikartotų ir šiemet, pradėjo teikti organizatoriams prašymus gražinti komandinio drifto varžybas ir jų balsai buvo išgirsti.

Ste Trackslide BDC Team Event 2013Tradiciškai šios varžybos buvo rengiamos Tisaido autodrome, ir nors pastaroji trasa įtraukta ir į 2014 metų kalendorių, organizatoriai nusprendė išbandyti sąlygas Anglesyje. Rugsėjo 19 – 21 dienomis Velse bus surengtas 5/6 „BDC“ etapas, o trijų dienų renginyje bus užtektinai laiko surengti ir visų pageidaujamas komandinio drifto varžybas. Penktadienis bus skirtas treniruotėms, šeštadienis „BDC“ įskaitiniam etapui, o sekmadienis komandiniam driftui.

Kadangi Lietuvoje komandinio drifto varžybos nerengiamos, galbūt, ne visi įsivaizduojate kaip jos vyksta. Kiekvieną komandą privalo sudaryti trys sportininkai. Komandos pirmiausia turi įveikti kvalifikacinį etapą, tačiau drifteriai važiuoja ne individualiai, o visa komanda vienu metu. Teisėjai vertina greitį, kampą ir žinoma atstumą tarp automobilių. Kuo mažesnis atstumas tarp visų trijų sportininkų kol jie slysta šonu, tuo daugiau taškų jie gauna.

Ste Trackslide BDC Team Event 2013Vėliau seka aštuntfinaliai, ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir finalai. Tiesa, kovos skiriasi nuo įprastų porinių važiavimų. Čia išlaikoma anksčiau kvalifikacijoje aprašyta sistema. Komandos važiuoja paeiliui ir stengiasi gauti kuo aukštesnį teisėjų įvertinimą. Geriau pasirodžiusi ekipa patenka į sekantį etapą (ketvirtfinalį ar kt.).

Visgi kai kurios komandos nevengia pademonstruoti ir 6 automobilių driftą!

Ar norėtumėte pamatyti komandinio drifto varžybas Lietuvoje?

Šaltinis: http://www.thebritishdriftchampionship.co.uk/