Net automobilio gedimas nesustabdė Whiterio nuo pergalės 4-ame „D1NZ“ etape

Penktadienį ryte įveikęs vos du ratus „Taupo“ lenktynių trasoje, Gaz Whiteris buvo priverstas grįžti į tech. parką ir kartu su komandos draugais aiškintis kodėl variklis nedirba taip, kaip turėtų. Nuėmus galvą ir atlikus kruopštesnę apžiūrą paaiškėjo, kad „Tectaloy S14“ jėgainėje dingo tepalo slėgis.

Dauguma komandų varžybų savaitgalį susidūrusios su tokio tipo gedimu, turbūt, būtų nuleidusios rankas ir pradėjusios pakuotis daiktus kelionei namo, tačiau turėdamas tokį stiprų užnugarį, kaip „AV8 Motorsport“ ir „John McIntyre Racing“, Gaz Whiteris net neketino pasiduoti. Pastarasis kartu su savo tėvu Tony Whiteriu ėmėsi kruopštaus ir ilgo variklio ardymo, tikrinimo, valymo ir galiausiai surinkimo proceso. Variklio perrinkimas buvo baigtas tik sekančios dienos pavakare. Atlikę keletą bandomųjų važiavimų vyrukai nusprendė, kad geriau tikrai nebebus ir nuėjo užtarnauto poilsio prieš sekmadienio kvalifikaciją ir varžybas.

Gaz2Sekmadienis buvo tipinis „Taupo“ lenktynių trasai – pakankamai šalta dienos pradžia bei karštas ir drėgnas oras laikrodžio rodyklei perkopus vidurdienio žymą. Vėl visų akys buvo nukreiptos į Whiterį, kuris tądien jautėsi kur kas labiau pasitikintis savo automobiliu.

Teisėjai sportininko kvalifikacinius važiavimus įvertino 80 ir 86 balais, analogiškai kaip ir abu Zako Pole‘o bandymus. Spendžiant dilemą kuris iš jų kvalifikacinėje lentelėje turėtų užimti aukštesnę (6) poziciją, buvo atsižvelgta į sportininkų padėtį bendroje čempionato įskaitoje. Laimė nusišypsojo Whiteriui, kuris vis dar kovoja dėl 2013/2014 m. čempiono titulo ir nusileidžia tik „D1NZ“ serijos lyderiui Mike‘ui Whiddettui.

Pirmuoju varžovu poriniuose važiavimuose tapo naujokas iš pietinės salos Guy Graham Bagrie. Deja kovoje prieš labiau patyrusį priešininką naujokui pritrūko ir įgūdžių, ir galios pastarojo „Mazda FC RX-7“ automobilyje. Pralaimėjimo kartėlį pajautė ir mažo atstumo iki oponento išlaikyti nesugebėjęs Daynomas Templemanas.

Gaz3Ketvirtfinalyje Whiterio laukė Andrew Redwardas, kuris laimėjęs prieš tai buvusiame etape Taurangoje įrodė esąs pavojingas varžovas. Teisėjams nepavyko išaiškinti dvikovos nugalėtojo po pirmųjų dviejų važiavimų tad ilgai nelaukę paprašė pakartojimo („one more time“). Antrą kartą pademonstravę finalo vertus važiavimus vyrukai ir vėl buvo pakviesti prie starto linijos. Nors atrodė, kad ši dvikova taip ir nesibaigs, trečią kartą Redwardui atkartoti savo varžovo trasoje nebepavyko.

Buvo akivaizdu, kad Gaz‘as nebebijojo sulaužyti automobilio ir spaudė iš jo viską, kas tik buvo įmanoma. Pergalė prieš Cole’ą Armstrongą pusfinalyje ir Curtą Whittakerį finale tapo puikiu atpildu už triūsą prie penktadienio rytą sugedusio automobilio.

Podiumas ketvirtajame „D1NZ“ 2013/2014 m. čempionato etape padėjo sumažinti atsilikimą nuo šio sezono lyderio Mike‘o Whiddetto bei paliko šansus tapti šių metų „drifto karaliumi“ Naujoje Zelandijoje.