Automobilių sportas savaitgalį užkariaus „Žalgirio“ areną

Kauno „Žalgirio“ arenoje balandžio 13-ąją netruks šiai vietai neįprastų garsų. „Arena Motor Show“ renginio metu į didžiausią Baltijos šalyse uždarą areną atvyks ir įvairius pasirodymus rengs kelios dešimtys lenktyninių automobilių, išvystančių tūkstančius arklio galių.

Kaune pasirodys ne tik galingi sportiniai automobiliai, bet ir Lietuvoje bei Europoje žinomos šio sporto žvaigždės: vieni geriausių Europos „drifterių“ Juha Rintanenas bei Gvido Elksnis, kiekvienam ralio gerbėjui žinomi Vytautas Švedas ir Ramūnas Čapkauskas ar vienas geriausių jaunųjų lenktynininkų Europoje Ignas Gelžinis.

Šoninio slydimo žvaigždės

D6D_5732Naujam sezonui paruoštus „drifto“ automobilius Kaune parodys ne viena šoninio slydimo pasaulyje žinoma asmenybė. Viso jų yra šešiolika, o geografija apima Rytų bei Šiaurės Europą.

Suomis J. Rintanenas – praėjusių metų „Drift Allstars“ serijos čempionas ir daugkartinis Suomijos čempionas, vienas šios šalies „drifto“ kultūros pradininkų. Jo automobilis – daugiau nei 700 AG išvystantis „Nissan 200SX“. Šį sportininką gerbėjai dar pamena iš pernai rugpjūtį vykusio „Drift Allstars“ etapo Kauno gatvėse – tada jis tik per plauką netapo nugalėtoju, tačiau įspūdingu važiavimu sužavėjo daugelį.

Nugalėtojo titulą „Žalgirio“ arenoje ginsiantis Jakubas Tatara iš Lenkijos – vienas geriausių kaimyninės šalies „drifterių“. Lietuviams jis simpatiją kelia ne tik dėl agresyvaus važiavimo priartėjant prie varžovų iki milimetrų, bet ir dėl automobilio pasirinkimo – J. Tatara vairuoja BMW M3. Juodą.

Lenkija į Kauna atgabens visą „PUZ Drift Team“ desantą: Marciną Mospineką, Grzegorzą Hypkį bei Krzysztofą Romanowskį. Jie išsiskiria trečios serijos BMW „chuliganais“, nudažytais mėlyna, raudona, juoda ir balta spalvomis. Kitas „kriterijus“, pagal kurį galima atpažinti šios komandos narį – kiekvienas jos automobilis išvysto mažiausiai 500 AG.

Žymiausias Kaune pasirodysiantis latvis yra Gvido Elksnis su trečios serijos BMW. Jis praėjusiais metais tapo Rytų Europos „drifto“ čempionato (EEDC) nugalėtoju. Kaip ir daugumai „drifterių“ prieš sezoną, didžiausias iššūkis jam – spėti paruošti automobilį iki pirmųjų varžybų. Tačiau G. Elksnis prižadėjo trūks plyš atvykti į Kauną – jį vilioja ne tik neįprasta vieta „driftui“, bet ir 15 tūkst. Lt prizinis fondas.

Lenkus ir latvius „drifterius“ galima vadinti BMW fanais. Populiariausi šoninio slydimo automobiliai šiose šalyse yra sukurti Vokietijoje. Ne išimtis ir „Arena Motor Show“, kur visi latviai ir lenkai atvairuos BMW markės automobilius – nuo senukų E30 „chuliganų“ su 600 AG iki naujesnių ir ne mažiau galingų penktos serijos modelių.

„Žalgirio“ arenoje pasirodys ir akį itin traukiantis ratuotas grožis – esto Taavi Toomaros BMW 2002. 1973-aisiais pro gamyklos vartus išriedėjęs nedidelis automobilis prieš kelerius metus pakliuvo į nagingo esto rankas. Rezultatas – restauruotas kėbulas, 700 AG ir rankų pirštais nesuskaičiuojamos automobilio modifikacijos, leidžiančios T. Toomarui lėkti labai greitai. Net ir slystant šonu. Šis BMW sveria vos 1100 kg, tad anekdotus apie estų lėtumą šis „drifteris“ mėgsta paneigti.

Jeigu įprastoje šoninio slydimo trasoje galima sakyti, kad savas asfaltas padeda, tai „Žalgirio“ arenoje kuo puikiausiai tinka ir sienos. Įrodyti, kad namų sienos padeda, „Arena Motos Show“ metu bandys keturi lietuviai: du metus Lietuvoje lygių neturintis Andrius Vasiliauskas su BMW M3, Mantas Kulvinskas su „chuliganu“ BMW 3, Darius Kepežinskas su dyzeliniu BMW 3 „kompaktu“ bei vienintelis tautiečių atstovas su „Nissan“ automobiliu – Kastytis Alekna.

Analogų neturinti kova

D6D_5771Lėktuvas ar keliolikos lengvųjų automobilių vilkstinė Žydrūnui Savickui – praėję iššūkiai. Stipriausias pasaulio žmogus „Žalgirio“ arenoje ateinantį sekmadienį bandys patraukti vienintelį automobilį „Lexus SC“, sveriantį mažiau nei pusantros tonos. Skamba kiek ironiškai.

Vienas faktas šį iššūkį padaro ne tokiu juokingu – automobilis važiuos. Tą „Lexus“ darys į priešingą pusę nei jį bandys nutempti Ž. Savickas. Tad šįkart stipruolio laukia ne 16 vienoje vietoje stovinčių tonų lėktuvo pavidale, o 700 arklio galių, kurių potencialą išnaudoti puikiai moka buvęs Lietuvos „Drifto Karalius“ Timas Simniška.

Galiūnas neprognozavo, ar gali laimėti šią kovą. „Pažiūrėsime“, – trumpai atsakė prieš mėnesį dar kartą stipriausiu pasaulio žmogumi pripažintas Ž. Savickas.

Kartingas, ralis, „žiedas“ ar šoninis slydimas?

D6D_6548Automobilių sporto šakų keturkovė – tokį pavadinimą neįprastoms varžyboms sugalvojo „Arena Motor Show“ organizatorius Antanas Kyguolis.

„Vienoje trasoje važiuos ralio, „drifto“ ir žiedinių lenktynių automobiliai bei kartingas. Pamatysime, kuriam sportui paruoštas bolidas bus greičiausias trasoje, kur visų galimybės lygios“, – pasakojo A. Kyguolis.

Automobilių vairuotojai – gerai žinomi lietuviams. Ralyje kito tikslo nei tik užimti pirmą vietą neturintis V. Švedas, analogišką tikslą ne tik ralyje, bet ir žiedinėse lenktynėse sau keliantis R. Čapkauskas, žiūrovų simpatija visur, kur tik pasirodo, tampantis Dovilas Čiutelė, du pastaruosius metus Lietuvos „Drifto Karaliumi“ pripažintas A. Vasiliauskas bei Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) organizuojamos akademijos dalyvis ir vienas greičiausių šalies kartingo bei žiedinių lenktynininkų I. Gelžinis. Šie sportininkai ateinantį sekmadienį dėlios taškus ant i ir išsiaiškins, kuris automobilis yra greičiausias.

„Galbūt nugalės važiavęs racionaliausiai, galbūt – gražiausiai. Ar „drifteris“ gali laimėti? A. Vasiliauskas tikrai turi šansų – juk jo BMW M3 galingesnis nei kitų dalyvių transporto priemonės“, – mintimis dalijosi Audrius Gelžinis, kartu su Džiugu Siaurusaičiu komentuosiantis šią neeilinę kovą.

Motoakrobatai kelsis į Kauną

Balandžio 5-ąją vykusiose „Stunt Eurocup“ varžybose Vilniuje nugalėjęs Arūnas Gibieža savo šou demonstruos ir „Žalgirio“ arenoje susirinkusiems žiūrovams. Tik tas šou bus kiek kitoks nei žiūrovai buvo įpratę matyti. „Rengiame specialią programą – vienu metu visi keturi išvažiuosime į aikštelę. Šiuo metu treniruojamės, šlifuojame pasirodymo detales“, – pasakojo A. Gibieža.

Kartu su geriausiu Lietuvos motoakrobatu pasirodys Paulius Labanauskas, Nerijus Malinauskas ir Šarūnas Kezys

„Sekmadienį Išvysime ne tik važiuojančius sportinius automobilius bei motociklus. „Tuning Show“ parodoje įrodysime, kad automobilis – daugiau nei tik susisiekimo priemonė“, – sakė A. Kyguolis.

Nuotraukos Tomo Petrovskio @ Tomasfoto.lt