„DSDC“ 1 etapas – vyriškas renginys „vyriškos“ šventės proga

Neretai juokaujama, kad Šv. Velykos – vyriška šventė. Tokią dieną per televiziją turėtų būti rodomi vien veiksmo filmai, moterys kalbėtis su vyrais apie automobilius, o dar geriau – visi turėtų atvykti į Daukšių aerodromą ir stebėti turbūt vyriškiausią renginį – „drifto“ varžybas.

Balandžio 19 d. Kėdainiuose startuos naujas „D1Sport“ projektas – gatvės „drifto“ čempionatas („DSDC“). Ši serija skirta silpnesnę techniką turintiems sportininkams, bet nesupraskit klaidingai, net ir silpnesnė technika po priekiniu gaubtu gali turėti virš 300 AG. O jei dar už tokio „silpnesnio“ automobilio vairo sėdi Lietuvos „drifto“ scenos vilkas Darius Kepežinskas, kad trasa bus išmarginta juodomis padangų žymėmis bei paskandintą dūmuose garantuota.

IMG_1761Darius bus ne vienintelis pažįstamas veidas šiame renginyje. Jei sekmadieniais žiūrite TV laidą „Adrenalinas“, o konkrečiau jos dalį pavadinimu „Ruošk Roges“, tikriausiai nekils klausimų kas toks yra Norbe. Dalyvavimą bendruomenėje nuo klipų kūrimo pradėjęs Norbertas dabar sieks įrodyti, kad yra ne ką prastesnis šonu slystančio automobilio vairuotojas.

Puikaus reginio tikimasi ir iš Ramūno Čepulio, kuris į trasą išridens „drifto“ scenai neįprastą Honda S2000 automobilį. Lietuvoje tokiu automobiliu buvo „drift‘inama“ vos porą kartų, o veiksmas vyko 2009 – 2010 metais. Lietuvoje Ramūnas yra mažiau žinomas, nes jau ne vienerius metus gyvena Jungtinėje Karalystėje, tačiau tai, kad pastarasis moką „statyti skersą“ byloja jo „BDČ“ („Britanijos drifto čempionato“) „Pro“ klasės licencija.

Dar iš dalyvių sąrašo, kuriame yra net 35 pavardės, norėtume išskirti Ernestą Liachovič. Vilniečiui tai bus pirmosios „drifto“ varžybos, tačiau apie jį užsiminėme ne dėl to. „D1Sport“ komandos Nissan S14,5 automobilį vairuosiančiam vaikinui šiuo metu yra 17 metų ir tarp užsiregistravusių vairuotojų jis yra jauniausias. „Susidomėjimas „driftu“ atsirado po „drift-taxi“ pasivažinėjimo su Kastyčiu Alekna. Toliau sekė klipų peržiūrinėjimas internete kiti ir man pasirodė, jog automobiliu slysti šonu yra gan nesudėtinga, tačiau kai „driftinti“ pabandžiau pats, supratau, kad klydau. Po kelių treniruočių apsipratau su Nissan S14,5 automobiliu ir nusprendžiau, kad pamokas geriausia pratęsti dalyvaujant varžybose.“ – apie savo pažintį su „šonaslydžiu“ pasakojo Ernestas. „Į „Top16“ tikrai nepateksiu, bet vis tiek reikia nuo kažko pradėti. Dalyvaudamas šiose varžybose pamatysiu kokio lygio mano įgūdžiai bei suprasiu kuria linkme man reikia tobulėti.“ – tęsė jis.

img_9498Į Kėdainius visi kviečiami jau penktadienį

Į Kėdainius visi kviečiami jau penktadienį, balandžio 18 d., kadangi naktiniame klube „Weekend“ įvyks „D1Sport drift preparty“. Visi įsigiję bilietą į šį vakarėlį vienu šūvių nušaus du zuikius, nes nemokamai gaus ir pakvietimą sekančią dieną Kėdainių aerodrome vyksiančias „drifto“ varžybas. „Preparty‘čio“ dalyviams žadamos dovanos, galimybė apžiūrėti „drifto“ automobilius iš arti bei išskirtinė proga laimėti pasivažinėjimą vienu iš jų! Beje, tik šio vakarėlio metu bus galima įsigyti VIP bilietus, kurių savininkai šonaslydžio varžybas stebės tiesiai iš teisėjų bokštelio.

Gerą muziką garantuos DJ Eddy – tarptautinės DJ komandos „Deep Pleasure Music“ narys, grojęs tokiose vietose kaip „Chaos“ ir „G-Loft“ Kaune, „Tarantino“, Vilniaus „Lofte“, „Fabrik Club“, „Dr. Who“, „Amigos“ kokteilių bare Klaipėdoje ir t.t.. Tarptautinio DJ konkurso „Movida Corona“ pusfinalininkas. Didžėjus pasižymintis išskirtine energija ir bendravimu su publika. Balandžio 18 d. Eddy jus užburs stiprių house ritmų ir daugumai gerai žinomų vokalų mišiniu.

IMG_9804Pirmą kartą „Kiss The Wall“ rungtis su tikru automobiliu

Neretai „drifto“ renginių organizatoriai žiūrovus bando pamaloninti „Kiss The Wall“ rungtimi. Jos metu sportininkų prašoma konkrečioje vietoje praslysti kaip įmanoma arčiau apsauginių atitvarų, o idealiu atveju galiniu buferiu prabraukti betoninį bloką. „Sienos bučiavimo“ rungtis bus ir balandžio 19 d. vyksiančiame renginyje, tačiau organizatoriai yra paruošę staigmeną ne tik žiūrovams bet ir dalyviams. Šį kartą vietoje betoninio bloko bus pastatytas tikras automobilis. Tokio dalyko dar nėra buvę ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, o gal net ir pasaulyje!

Kaip įprasta „drifto“ varžyboms, gatvės „drifto“ čempionato pirmas etapas prasidės kvalifikaciniais važiavimais, po kurių seks, teisingiau turbūt pavadinti „Kiss The Car“ rungtis, o vakaro programa bus užbaigta poriniais važiavimais bei apdovanojimais. Žiūrovai bus įleidžiami nuo 15 valandos.