Kovą dėl pirmos vietos nutraukė D. Kepežinsko automobilio gedimas

Šeštadienį Kėdainių aerodrome surengtame „DSDC“ gatvės „drifto“ čempionato atidaryme ant aukščiausio podiumo laiptelio lipo A. Ravluškevičius. Antrą vietą užėmė Darius Kepežinskas, o trečioje liko Ignas Daunoravičius.IMG_4024 (800x533)Kvalifikaciniais važiavimais prasidėjusiose varžybose nė vienam sportininkui nepavyko gauti maksimalaus 100 balų įvertinimo. Arčiausiai šios ribos buvo Kęstutis Kelpša iš „Drift devil“ komandos, kuriam už geriausią bandymą teisėjai skyrė 87,5 taško. Klaipėdiškio arčiausiu konkurentu tapo ilgametę patirtį turintis D. Kepežinskas su dyzeliniu BMW Compact automobiliu. Jo trasos įveikimą teisėjai įvertino 85 balais.

Poriniuose važiavimuose pasivaržyti neteko televizijos laidos „Ruošk roges“ herojui Norbertui Daunoravičiusi. Dėl gan konservatyvių važiavimų, net ir pasimelsti priklupusiam Norbei, iki patekimo į geriausiųjų šešioliktuką pritrūko 8 balų. Daug geriau sekėsi jo brolio Ignui. Pastarasis puikiai susitvarkė su teisėjų pateiktais nurodymais ir kvalifikavosi trečioje vietoje. Vėliau Ignas pakartojo pasiektą rezultatą ir užlipo ant podiumo atsiimti trečios vietos apdovanojimo.

IMG_3820 (1024x683)Jauniausiam gatvės „drifto“ čempionato pirmo etapo dalyviui koją pakišo jaudulys. Ernestas Liachovič bandomajame važiavime praslydo visą trasą ir rodėsi, jog įskaitiniuose važiavimuose jam seksis tik geriau. Gaila, tačiau viskas buvo priešingai. Abu vilniečio bandymai pasibaigė grubiomis klaidos, apsisukimu prieš paskutinį posūkį.

Deja ir kitiems naujokams šios varžybos nebuvo labai sėkmingos. Aukštai bokštelyje sėdintys teisėjai pastebėjo net menkiausias „drifterių“ klaidas, o už šiurkštesnes be gailesčio dalino nulius. Pasibaigus kvalifikacijai paaiškėjo, kad su 0 balo įvertinimais liko beveik puse važiavimus atlikusių sportininkų.

Automobilių dūžiai tik „Kiss The Car“ rungtyje

IMG_4898 (1024x683)Pertraukoje tarp kvalifikacijos ir atkrintamųjų prie starto išsirikiavo „Kiss The Car“ rungties dalyviai. Kadangi iki tol Konstantino Denisovo automobilyje lūžusi traukė buvo rimčiausias incidentas trasoje, ši rungtis tapo kaip tikra atgaiva avarijų laukusiems žiūrovams.

Praslysti kuo arčiau trasos viduryje pastatyto automobilio ryžosi vos septyni sportininkai. Drąsiausias iš jų buvo latvis Regnars Mozga. Jau pirmame ir dviejų važiavimų idealiai su užduotimi susitvarkęs „braliukas“ nepaliko šansų savo konkurentams. Deja antras bandymas žiūrovams patiko labiau. Per smarkiai užsimojęs latvis pabandė į Hondos šoną sugrūsti visą savo sportinio BMW galinį buferį. Kontaktą su specialiai šiai rungčiai paruoštų automobiliu turėjo ir Džiugas Matusevičius iš „NP Team“ bei Dovydas Čirba.

Ant podiumo tik lietuviai

IMG_3529 (1024x683)Iš geriausiųjų šešioliktuko pirmieji prie starto stojo K. Kelpša ir Honda S2000 automobilį vairuojantis Ramūnas Čepulis. Iš Jungtinės Karalystės sugrįžęs Ramūnas visą varžybų savaitgalį kovojo su savo geltonos spalvos kupė. Nuo pralaimėjimo po pirmos „tsuiso“ kovos jį išgelbėjo tik K. Kelpšos padaryta klaida. Tačiau po teisėjų skirto pakartojimo viskas atsistojo į savo vietas.

Žiūrovų aplodismentų susilaukė P. Piščiko bei A. Ravluškevičiaus dvikova. Pradžioje abu sportininkai smarkiai klydo, bet pakartojimo metu pademonstravo finalo vertą kovą. Tai vienas, tai kitas pilotas buvo įsirėmęs į savo varžovo šonines dureles ir tik minimalia persvara bilietą į ketvirtfinalį iškovojo Artūras.

IMG_5215 (1024x683)Gan nesunkiai ketvirtfinalį pasiekęs Darius Kepežinskas pagaliau sulaukė savęs verto varžovo. Iššūkį jam metė vienintelis likęs svečias iš užsienio – Edgars Ozols. Latvio senutėlis Volvo 940 universalas – tikrą dūmų mašina, tad važiuoti paskui jį iš tiek sunku. Tačiau net ir paliekant paskui save dūmų užsklandą, kaimynui nepavyko pabėgti nuo Dariaus su kompaktiškuoju BMW.

D. Kepežinskas ir A. Ravluškevičius buvo tie sportininkai, kurie saulei nusileidus susitiko didžiajame finale. Pirmas važiavimas kovoje dėl pirmos vietos parodė, kad laukia tikrai įtempta dvikova, o jos favoritas dyzelinį automobilį vairuojantis Darius. Tačiau fortūna nusisuko nuo kauniečio lemiamuose važiavimuose. Dariau BMW perkaito ir dėl dingusios galios išsitiesino. Nors tai ir nebuvo vairuotojo klaida, teisėjai neturėjo kito kelio kaip paskelbti Artūrą varžybų nugalėtoju.

IMG_5431 (683x1024)