A. Vasiliauskas pergalingai pradėjo naują „Autoplius LDČ“ sezoną

Jau dvejus metus iš eilės nosis visiems savo varžovams nušluostantis Andrius Vasiliauskas pergalingai pradėjo naująjį „Autoplius Lietuvos drifto čempionato“ sezoną. Aleksandro Stulginskio universiteto aikštelėje surengtose varžybose nugalėtoju tapęs kaunietis finale susirungė su iššūkį jam metusiu Mantu Kulvinsku. Kovoje dėl trečios vienos pranašesnis buvo Darius Kepežinskas.

IMG_7144 Stitch (Custom)„Auto-moto sporto“ parodos pašonėje vykusiame renginyje dalyvauti panoro vos 17 sportininkų. Tačiau dar treniruotėse šiam skaičiui iškilo pavojus, nes praretinti „drifterių“ gretas kėsinosi trasą siejantys betoniniai blokai. Laimei šį kartą automobiliams padaryta žala buvo tik kosmetinė.

IMG_6384 (Custom)Stipriausiai atitvarus „pabučiavo“ Andrius Vasiliauskas. Po kontakto jo trečios klasės BMW liko ne tik be priekinio ir galinio buferių, bet smūgio jėgos pakako išplėšti kėbule skylę bei nulaužti vieną iš ratlankių. Visgi po gan skaudžiai atrodžiusio incidento sportininkui pakako pakelti automobilį ir sulūžusį ratą pakeisti nauju.

IMG_6528 (Custom)Sekantis betoninių blokų tvirtumą išmėgino Kęstutis Kelpša. „Drift Devil“ komandos atstovas taip pat atsipirko šiek tiek aplankstytu kėbulu ir apkramtytu ratlankiu.

IMG_6682 (Custom)Dėl problemų su galiniu ratu trasoje buvo sustojęs ir skolintu automobiliu važiavęs Andrius Čibirka. Pastarojo vairuojamą BMW Compact į techninio aptarnavimo zoną teko gražinti pakelta kėlikliu.

Gedimas nebuvo rimtas, nes prasidėjus kvalifikacijai A. Čibirka sugrįžo į trasą. Šiame varžybų etape būtent jis buvo tas, kurio pavyzdžiu reikėjo sekti likusiems pilotams. Geriausias kauniečio kvalifikacinis važiavimas buvo įvertintas 85 balais.

IMG_6926 (Custom)Šiek tiek prasčiau, bet vis tiek pagirtinai, teisėjų nurodymus vykdė Povilas Lencevičius. „NP Team“ ekipos narys šiais metais žiūrovų simpatijų sieks vairuodamas Lietuvos „drifto“ scenoje dar nematytu BMW Z3 kabrioletu.

IMG_6650 (Custom)Nepastebėti neliko ir kiti šios komandos atstovai. Penkiolikmetis Džiugas Matusevičius kvalifikavosi 14-oje vietoje ir buvo vienintelis, kuris brūkštelėjo atitvarus varžyboms jau įgavus pagreitį.

IMG_7191 (Custom)Tuo tarpu Tadas Adomaitis, potencialus galingiausio „drifto“ automobilio Lietuvoje savininkas, dėl problemų su sankaba liko tik 15-as.

IMG_7008 (Custom)Aštuntfinalio etapu prasidėję poriniai važiavimai sėkmingai susiklostė trims iš keturių Lietuvos „drifto karalių“. Visą treniruotėms skirtą laiką po automobiliu praleidęs Evaldas Kovalenka kovoje dėl patekimo į ketvirtfinalį turėjo pripažinti Manto Kulvinsko pranašumą.

IMG_7473 (Custom)Po puikaus starto vokiško automobilio su japoniška širdimi savininkas tapo nebesustabdomas iki pat finalo.

IMG_6644 (Custom)Neblogai sekėsi ir vieninteliam juodų dūmų debesis formavusiam Dariui Kepežinskui. Pirmajame etape dyzelinį BMW Compact automobilį vairuojantis sportininkas nesunkiai susitvarkė su jauniausiu varžybų dalyvių. Vėliau eliminavo paskutiniame posūkyje išsitiesinusį Timą Simnišką iš „drifter.lt“. Dviejų pergalių seriją nutraukė varžybų nugalėtojas A. Vasiliauskas, tačiau Dariui pavyko reabilituotis ir pranokti K. Alekną kovoje dėl paskutinio podiumo laiptelio.

IMG_7199 (Custom)