Sostinėje vykusiose „D1Sport driftingo čempionato“ varžybose nugalėtoju tapo Andrius Čibirka

Vilniuje, „Kaukaro žiedo“ trasoje, surengtose atidaromose „D1Sport driftingo čempionato“ varžybose į kovą dėl pirmos vietos stojo du Lietuvos „drifto karaliai“. Šioje akistatoje Andriaus Čibirkos varžovas eliminavo pats save. „Drifter.lt“ komandą atstovaujantis Timas Simniška viename iš posūkių apsisuko bei prarado visus šansus užlipti ant aukščiausio pakylos laiptelio.

IMG_7863 (Custom)Mažajame finale santykius aiškinosi Darius Kepežinskas ir Artūras Ravluškevičius, kurie šiemet tarpusavyje kovojo jau antrą kartą. Iki tol rezultatu 1-0 serijoje pirmavusiam Artūrui teko pripažinti vienintelio dyzeliniu automobiliu besivaržančio oponento pranašumą.

Vilniaus mero taurė atiteko Gediminui Levickui

Pirmoji sostinėje surengtų varžybų dalis – kvalifikacija, šį kartą turėjo didesnę svarbą nei įpratai. Pavieniai sportininkų važiavimai ne tik lėmė kas su kuo susirungs „Top16“ etape, bet kvalifikacijos nugalėtojo laukė išskirtinis prizas – Vilniaus mero taurė.

IMG_7751 (Custom)Atsiimti trofėjaus organizatoriai pakvietė Gediminą Levicką. Net 99 balus iš 100 kvalifikacijoje surinkusį vilnietį apdovanojęs Artūras Zuokas vėliau sportininko buvo pakviestas pasivėžinti jo „Nissan 200SX“ automobiliu. Gediminas merui pademonstravo už ką jam įteikta anksčiau minėta taurė.

„Drift Gate“ rungtyje ir priekiu varomas automobilis

Pertraukoje po kvalifikacijos žiūrovai stebėjo pirmą kartą surengtą „drift gate“ rungtį. Jos metu dalyviai turėjo praslysti tarp dviejų trasoje 7 metrų atstumu vienas nuo kito pastatytų automobilių. Kiekviename iš trijų etapų tarpas tarp „vartų“ buvo mažinamas po metrą.

IMG_7795 (Custom)Pirmasis pro „vartus“ praslydo Vincas Zaleckis, kuris priėmęs „drifterių“ iššūkį siekė įrodyti, kad šiam sportui nebūtinas galu varomas automobilis. Nors užtrauktu rankiniu stabdžiu slystantis „Mitsubishi“ neatrodė taip efektingai, kaip šonaslydžiui ruošti automobiliai, visgi Vincui pavyko susidoroti su užduotimi.

Netrukus prie starto išsirikiavo daugiau nei puse „drifto“ čempionato dalyvių. Pastarieji net ir žinodami, kad dalyvaudami šioje rungtyje rizikuoja apgadinti savo automobilius ir galbūt eliminuoti save iš varžybų net neprasidėjus poriniams važiavimams, neatsisakė galimybės pademonstruoti savo meistriškumo.

IMG_7841 (Custom)Finale, kuriame tarpas buvo sumažintas iki 5 metrų, susirungė vos du pilotai. Andriui Čibirkai teko varžytis prieš vienintelį svečią iš užsienio – latvį Regnars Mozga. Kauniečiui Andriui šioje rungtyje nebuvo lygių, tad rygiečiui namo teko išvykti tuščiomis.

Sekantis „D1Sport driftingo čempionato“ etapas Alytuje

Toliau Lietuvos „drifto“ kalendoriuje – Alytus, kuriame gegužės 24 – 25 dienomis pirmą kartą bus surengtos šoninio slydimo varžybos. Organizatoriai atskleidė, kad sportininkai bėgėsis važiuodami į įkalenę, todėl net ir pradėjus slysti dar nebus matoma visa trasa.

Alytuje galės varžytis tiek pradedantys, tiek patyrę „drifteriai“, kadangi savaitgalio metu bus surengti dviejų čempionatų etapai. „D1Sport gatvės drifto čempionato“ 2 etapas – skirtas silpnesnę techniką turintiems entuziastams ir „D1Sport driftingo čempionato“ 2 etapas – profesionalams.