Gatvės „drifteris“: uždraustas vaisius visada saldžiausias

Gatvės „drifterių“ bendruomenė (nuotr. asm. archyvo), www.balsas.lt

Siekdami pateikti „driftą“ kaip sporto šaką, o ne chuliganizmą gatvėse, apžvelgiame Lietuvoje ir užsienyje reikiamas varžybas, tačiau tai nereiškia, kad negalima tuo saugiai užsiimti viešo naudojimo keliuose. Būtent apie tai savo naujame straipsnyje, „Gatvės „drifteris“: uždraustas vaisius visada saldžiausias„, rašo balsas.lt.

Su sąlyga, kad nebus atskleidžiama jo tapatybė, savo patirtimi sutiko pasidalinti vienas gatvės „drifterių“ bendruomenės narių. Pašnekovas ne tik pasakoja apie tai, kaip susidomėjo kontroliuojamu šoniniu slydimu ar turėtas ir turimas transporto priemones, bet pateikia savo nuomonę apie „driftingą“ gatvėse bei atskleidžia „pasišnekučiavimų“ su policija pasekmes.

Kuo tave taip traukia „driftingas“ gatvėje?

Uždraustas vaisius visuomet saldžiausias. Šiaip „driftingas“ ir prasidėjo gatvėje, todėl ta dalis šiame sporte išliko. „Driftas“ – tai ne žiedas ir ne ralis. Gatvė tokiam sportui tinka puikiai, Lenkijoje šios varžybos retkarčiais organizuojamos pačiose miestų gatvėse. Tai, be abejo, suteikia „driftui“ žavesio, kurį sukelia grakščiai valdomi automobiliai įprastuose bei nuobodžiuose keliuose. Tačiau be abejonės stengiamės viską daryti „su protu“: apgalvojame, pasirenkame tokias gatves, kuriose pats jauti savo galimybes. Pasižiūrime, kad nesukeltume niekam pavojaus, o jei nematome kas darosi už posūkio – pastatome kitą entuziastą su racija kuris nedelsiant praneša apie nepalankias sąlygas.

<…>

Ar nemanote, kad slysdami šonu gatvėse elgiatės chuliganiškai?

Ne, aš nepavadinčiau to chuliganišku vairavimu. Jei tai būtų daroma eisme tarp kitų automobilių, tada taip, nes kiltų pavojus aplinkiniams žmonėms, tačiau mes taip nesielgiame. Nekalbu apie tuos, kurie renginyje pamatę kaip patyrę „drifteriai“ valdo savo mašinas, neturėdami tam atsidavimo, nei supratimo, kaip tai daroma, perka patį pigiausią, netvarkingą automobilį su galiniais varančiaisiais ratais ir lekia mėginti atkartoti tai gatvėse. Tie, kurie važiuoja rimtai ir supranta „driftą“ tokį, koks jis yra, tikrai nerizikuoja kitų žmonių sveikata.

Pilną straipsnį galite rasti http://www.balsas.lt/.