„Battery gatvės drifto iššūkio“ nugalėtoju Alytuje tapo E. Ozols iš Latvijos

Šeštadienį Alytuje pirmą kartą surengtose šoninio slydimo varžybose triumfavo kaimynas iš Latvijos – Edgars Ozols. Be didesnio vargo „Battery gatvės drifto iššūkio“ finalą pasiekęs Artūras Ravluškevičius suklydo lemiamuose važiavimuose bei taip padovanojo pergalę savo oponentui. Trečia vieta netikėtai atiteko Benediktui Čirbai atstovaujančiam „Kemi-D1Sport“ ekipai.

Trasoje savo jėgas išbandė beveik 40 sportininkų

Pagaliau ir į Dzūkiją atkeliavęs šonaslydis alytiškių atmintyje išliks dar ilgai. „D1Sport“ surengtas renginys turėjo visas reikiamas sudedamąsias – didelį dalyvių skaičių, puikų orą ir aukštos kokybės „driftą“. Savo jėgas trasoje ryžosi išbandyti 39 pilotai iš kurių mažiau nei trečdalis kvalifikacijoje buvo įvertinti nuliais, o tai tikrai geras rezultatas.

IMG_8085 (Custom)E. Ozols nebuvo vienintelis varžybose sužibėjęs latvis. Dar kvalifikacijoje gausių ovacijų susilaukė Edgars tautietis Kaspars Skrinda. „Skraidantis braliukas“ stengėsi praslysti kuo arčiau „Kiss the wall“ rungčiai pastatytų automobilių. Kiekvienas jo važiavimas buvo palydimas ne tik žiūrovų, bet ir teisėjų ovacijomis. Kaspars kvalifikavosi trečioje vietoje.

Abejingų nepaliko ir vienintelis dyzeliniu automobiliu besivaržantis Darius Kepežinskas. Šį kartą kvalifikacija kauniečiui nebuvo itin sėkminga (7 rezultatas), varžybas stebinčiai miniai tai buvo nesvarbu. Jiems didesnį įspūdį paliko „BMW Compact‘o“ paliekamas baltų ir juodų dūmų šleifas.

Antroje vietoje kvalifikavosi Ignas Daunoravičius. „Norbefilms“ komandos atstovas nesiliovė vartęs trasą žyminčius kūgelius. Tiesa, teisėjai to neskaitė klaidomis, nes jie virto ne nuo kontakto su automobiliu, o nuo išmetamųjų dujų srauto.

IMG_8079 (Custom)Geriausiai su teisėjų užduotimis susitvarkė bei kvalifikaciją laimėjo Artūras Ravluškevičius. Jo tiksliausias važiavimas buvo įvertintas 88,5 balo.

Poriniuose važiavimuose brolių Daunoravičių dvikova

Prasidėjus poriniams važiavimams prasidėjo ir incidentai. Pirmasis už trasos ribų apsilankė jauniausias varžybų dalyvis Džiūgas Matusevičius. „NP Team“ komandos atstovas klaidą padarė pirmajame posūkyje, automobilis pakeitė judėjimo kryptį ir užšoko ant bordiūro. Nors sportininkui pavyko grįžti į aptarnavimo zoną savo eiga, padaryta žala buvo per didelė, kad Džiugas tęstu dalyvavimą varžybose.

IMG_8510 (Custom)Kiek vėliau plastmasinės detalės pabiro nuo Edgars Ozols ir Gedimino Levicko automobilių. Šioje, dviejų pakartojimų pareikalavusioje, dvikovoje Gediminas buvo kiek per agresyvus vydamasis savo oponentą bei stuktelėjo į jo „Volvo“ universalo galą. Galiausiai teisėjai po dar kelių lietuvio klaidų teisėjai pergalę atidavė svečiui iš Latvijos.

Kiek žiauroką pokštą likimas iškrėtė broliams Daunoravičiams. Tiek Ignui, tiek Norbertui pavyko įveikti kvalifikacinį barjerą, tačiau pasiekti 2-as ir 15-as rezultatai lėmė, kad jau „Top 16“ etape pastarieji turėjo susirungti tarpusavyje. Po atkaklios kovos pergalė atiteko „Norbei“.

Dar vienas netikėtumas žiūrovų laukė kovoje dėl paskutinio podiumo laiptelio. Dariaus Kepežinsko ir Benedikto Čirbos pora turėjo aiškų favoritą, tačiau Darius kiek persistengė spausdamas savo varžovą. Kelios kauniečio padarytos klaidos panaikino jo turėtą pranašumą bei padovanojo pergalę Benediktui.