„Battery drifto čempionato“ 2 etape ant podiumo lipo trys „drifto karaliai“

Skirtingai nei „Battery gatvės drifto iššūkyje“, kiek kitoks scenarijus susiklostė sekmadienį vykusių profesionalų varžybų finale. Dėl pirmos vietos kovojusių Andriaus Vasiliausko ir Timo Simniško jėgos buvo apylygės, tad nugalėtojas paaiškėjo tik po pakartotinų važiavimų. Dėl nedidelės klaidelės trasos pradžioje, „Drifter.lt“ komandos atstovas paleido savo varžovą toli į priekį ir, deja, pasivyti Andriaus nebesugebėjo. Mažajame finale savo pranašumą įrodė Andrius Čibirka.

IMG_9067 (Custom)Sieną geriausiai bučiavo G. Levickas, o parkavosi – K. Alekna

Kaip ir buvo žadėta, žiūrovams buvo pademonstruotos „Kiss The Wall“ ir „Parking King“ rungtys, tačiau dar prieš jas renginio vedėjai surengė aukcioną ir pardavė abu daužymui paruoštus automobilius. Naujasis senutėlio „Opel“ savininkas sienos, o tiksliau pastarojo automobilio, „bučiavimo“ rungtį stebėjo sėdėdamas Gedimino Levicko „Nissan‘o“ keleivio vietoje. Taip jau išėjo, kad būtent Gediminas stipriausiai „pakštelėjo“ savo keleivio naująjį pirkinį bei vėliau buvo pripažintas „Kiss The Wall“ rungties nugalėtoju.

Pademonstruoti kaip parkuojasi „drifteriai“ ryžosi 7 šoninio slydimo varžybų dalyviai. Įslysti tarp dviejų trasoje stovinčių automobilių geriausiai sekėsi festivalio organizatoriui Kastyčiui Aleknai ir skolintą „BMW E30“ vairavusiam Andriui Čibirkai. Tačiau parkavimosi karalius gali būti tik vienas, tad abu pilotai buvo paprašyti atlikti dar po vieną – finalinį važiavimą. Iš gausių žiūrovų plojimų buvo akivaizdu, kad šie labiau palaiko kaunietį Andrių, bet rungtį vertinę teisėjai nugalėtoju paskelbė jo varžovą.

IMG_9892 (Custom)Dzūkai – geriausia visų laikų publika

Dviejų dienų „drifto“ festivaliui artėjant į pabaigą mikrofoną iš vedėjų perėmė „D1sport“ prezidentas Kastytis Alekna. Varžybų organizatorius negailėjo gražių žodžių apie susirinkusią publiką ir ne kartą pabrėžė, kad geresnių žiūrovų už alytiškius kol kas dar neturėjo.

Šie žodžiai turėjo rimtą pagrindą, kadangi alytiškiai ne tik plojo bei palaikė savo favoritus, buvo aktyvus ir noriai bendravo su renginio vedėjais, bet ir dalyvių parado metu į trasą važiuojančius sportininkus pasitiko stovėdami! Tokio fenomeno Lietuvoje rengtose šoninio slydimo varžybose dar neteko matyti.